جاروبرقی

خرید جاروبرقی خود را پس از خواندن این مطلب انجام دهید.

شاید برای اکثر ما این موضوع پیش آمده است که با وجود انبوهی از محصولات جاروبرقی موجود در بازار کدام یک مناسب تر و عمر بهتری دارند.

ما در مجله افق برتر به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید. این مطلب با کمک جمعی از تعمیرکاران مجرب در رشته تعمیرات لوازم خانگی گرداوری شده است.

سوالات بوجود آمده قبل از خرید؟

همه ما معمولا قبل از خرید یک محصول با کیفیت به نکات فنی ، شرایط استفاده و قیمت آن توجه بیشتری داریم.

چرا که با وجود انبوهی از تولید کنندگان و رقابت زیاد در این بازار به سوالاتی از قبیل:

آیا محصول انتخابی عملکرد خوبی نسبت به سایر محصولات تولیدی دارد؟

آیا قیمت پرداختی نسبت به کارایی محصول منصفانه است؟

آیا میتوان محصول بهتری با شرایط بهتر پیدا کرد؟

و انبوهی از سوالات این چنینی که ذهن ما را درگیر می نماید.

پس در ادامه  با افق برتر همراه باشید و در پایان بهترین گزینه را برای خود خریداری نمایید:

قبل از خرید یک جارو برقی باید به سوالات زیر پاسخ دهیم  ؟

جارو برقی نیاز دارم برای خانه دارای فرش های زیاد و زیر مبلمان و پرده ها

جارو برقی نیاز دارم برای مکانی با پارکت و سرامیک راهروها و پله ها

جارو برقی نیاز دارم برای اتومبیل

حال شما را در ادامه به بررسی هر یک از موارد بالا دعوت می نماییم.

جارو برقی نیاز دارم برای خانه دارای فرش های زیاد و زیر مبلمان

راهنمای کامل خرید بهترین و پرقدرتمند ترین جاروبرقی منزل

این نوع جارو برقی ها معمولا در همه فروشگاه ها به چشم میخورند.کمترین قدرت موتور 1600 وات و بیشترین قدرت موتور 2500 وات برای مصرف خانگی است.

کدام انتخاب

به طور کلی جاروبرقی های کیسه دار دارای قدرت مکش به مراتب بالایی هستند.و این حالت برای مناطقی از منزل که دارای فرش ضخیم و پرزدار می باشند و یا آن دسته از افرادی در منزل خود از حیوانات خانگی استفاده می کنند، می تواند بسیار مفید باشد.

اما اگر شما از جاروبرقی فقط برای سطوح سخت استفاده می نمایید لازم نیست از این جاروبرقی ها استفاده نمایید.

سیم برق جارو برقی

اگر از دسته افرادی هستید که دوست ندارید هنگام جارو کردن مدام سیم برق را جابجا کنید تا به محل مورد نظرتان نزدیک تر شود.هنگام خرید حتما به طول سیم برق جارو توجه لازم را داشته باشید.

طول سیم جاروبرقی به طور استاندارد حدود  2 تا 3 متر است.با جست وجوی بیشتر در بازار ممکن است جاروبرقی با طول سیم 4 متر نیز پید اکنید.

متعلقات

از آن جایی که کاربری جاروبرقی ها محدود به سطح فرش، موکت و سرامیک نمی شود. داشتن لوازم جانبی و برس های مختلف برای تمیزی شیارها و بخش های دور از دسترس مبلمان ، پرده ها نیز از جمله نکاتی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد.

خرید جاروبرقی با کیسه یا بدون کیسه

این سوالیست که خیلی از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. اینکه جاروبرقی های پاکت دار بهترند یا بدون پاکت.خوب است بدانید که این دو ویژگی ملاک برتری یکی بر دیگری نیست.هر کدام از آنها طرفداران و مخالفانی دارند.

اما این شما هستید که با در نظر گرفتن شرایط ویژه خود بهترین انتخاب را برای خود رقم می زنید.

 ویژگی های جارو برقی کیسه دار و بدون کیسه

اگر خود پاکت جاروبرقی را یک زباله در نظر بگیریم.میتوان گفت جاروبرقی های پاکت دار زباله بیشتری تولید میکنند.

اما به این نکته نیز باید توجه کرد که پاکت های جاروبرقی به نسبت مخزن ها دیر تر پر میشوند.و در مدت زمان بیشتری آشغال ها را در خود نگه میدارند.اما پس از هر بار استفاده از جاروبرقی های مخزن دار و به محض پر شدن مخزن باید آن ها خالی نمایید.

کدام انتخاب

باید توجه داشت که اگر شما مشکل تنفسی دارید و به سلامت و بهداشت خود اهمیت می دهید.حتما از مدل پاکت دار استفاده نمایید.چرا که با هربار پر شدن کسیه آن را درون سطل زباله انداخته و پاکتی دیگر جایگذین می کنید.و از تنفس گرد و خاک در موقع تخلیه کیسه در امان هستید.

غالبا این توصیه برای کسانی که از بیماری های تنفسی مانند آسم رنج می برند، وجود دارد،که از جاروبرقی های کیسه دار استفاده نمایند. این به دلیل برخورداری اکثر کیسه ها از مواد ویژه ای است که قابلیت ذخیره سازی ذرات را در راندمان بالا هوا فراهم می سازد.

استفاده از فیلتر

همانطور که گفته شد اکثر جاروبرقی های کیسه دار دارای فیلترهای با توان گنجایش ذرات در راندمان بالا می باشند. اما با این حال قابلیت اضافه کردن لایه محافظتی اضافی به این فیلتر ها وجود دارد.تا افرادی نسبت به سلامتی خود حساس می باشند از آن استفاده نمایند.

گرد و غبار خارج شده از تخلیه کیسه جاروبرقی به مراتب کمتر از تخلیه جاروبرقی های بدون کیسه می باشد.زمانی که ظرفیت جاروبرقی های بدون کیسه محدود می شود،افرادی که حساسیت ویژه ای به گرد و غبار دارند بیشتر در معرض آلرژی ها قرار می گیرند.تخلیه جاروبرقی های مخزن دار یا بدون کیسه وقت گیر است.

مزیت ها

مزیت جاروبرقی های کیسه دار در مقایسه با نوع بدون کیسه آن این است که می توان آنها را در هر زمان تخلیه کرد.ولی این برای جاروبرقی های بدون کیسه صدق نمی کند و شما بعد استفاده ملزم به تخلیه آن هستید.تا بتوانید در دفعه بعدی از آن به نحومطلوب استفاده نمایید.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید،که به تخلیه کیسه جاروبرقی اهمیتی قائل نیستید.بهتر است از جاروبرقی های بدون کیسه استفاده نمایید.تخلیه نکردن به موقع کیسه آسیب های جدی به جاروبرقی شما وارد میکند.

مدت استفاده

در انتخاب جاروبرقی به این نکته دقت کنید که چه مدت زمانی میخواهید از آن استفاده نمایید.نکته قابل تامل در خصوص جاروبرقی های بدون کیسه در این است که اگر خواهان افزایش مدت زمان ماندگاری و بالا بردن کارایی آن هستید باید به طور منظم فیلتر آن را تعویض نمایید.

این در حالی است که جاروبرقی های کیسه دار نیاز به نظارت کمتری دارند و نگهداری ساده تری دارند.

جارو برقی نیاز دارم برای مکانی با پارکت سرامیک راهروها و پله ها

 

راهنمای کامل خرید بهترین و پرقدرتمند ترین جاروبرقی منزل

اگر آماده بازنشستگی سطل ها و جاروهای سنتی خود هستید ، ممکن است بخواهید یک بخار شوی را امتحان کنید.ماشین های بخار روشی سریع و موثر برای تمیز کردن کف های سخت هستند.

روش کار بخارشوی

آنها با گرم کردن آب تا دمای بسیار بالا کار می کنند.بنابراین با این عمل آب به بخار تبدیل می شود و سپس بخار از طریق سر آزاد می شود.

بخار شوی ها که بعضا پاک کننده های سخت کف نامیده می شوند ، می توانند به آرامی آلودگی و لکه های زمین را از بین برده  و پاک کنند.زیرا بخار تولید شده از آن کار شما را آسان می کند.دمای بالای بخار باعث از بین رفتن باکتری ها نیز می شود ، بنابراین می تواند در هنگام تمیز کردن کف به شما کمک کند.

مکان های قابل استفاده

از بخار شوی ها می توان روی انواع مختلف کف سخت از جمله چوب ، پارکت کف اتاق و کاشی و سرامیک استفاده کرد.برخی از آنها دارای اتصالات اضافی برای بهتر پیش بردن کار شما هستند.

نکات قبل از خرید بخار شوی

محوطه تمیزکاری شما بزرگ است یا کوچک

 زیرا بخار شوی دارای سر شست و شوی کوچک تر برای استفاده در محیط بزرگتر باعث میشود در کار شما وقفه ایجاد شود.

یا شاید نیاز به سر کوچک تر برای شست و شوی گوشه های محیط و نقاط تنگ تر برای مانور بیشتر دارید.  

ظرفیت مخزن چه مقدار می باشد

 یک مخزن بزرگتر به شما اجازه می دهد تا بخار برای مدت زمان طولانی تری جریان یابد. بنابراین شما مجبور نیستید که مکرر مخزن آن را پر کنید.

کنترل بخار برای میزان استفاده

با استفاده از این ویژگی قادر خواهید بود سطح بخار تولید شده را کنترل کنید.مشاغل مختلف به مقادیر مختلف بخار نیاز دارند.

جارو برقی نیاز دارم برای اتومبیل

 

راهنمای خرید بهترین و پرقدرتمند ترین جاروبرقی منزل

تمیز نگه داشتن داخل اتومبیل حتی اگر تنها شخصی باشید ، که آن را می بینید بسیار امر مهمی است.نه تنها خاک ، شوره ، گرد و غبار و خرده ریزها باعث می شود که ماشین شما احساس راحتی کمتری به شما دست بدهد. تجمع آنها باعث تحریک آلرژی ها و سایر بیماری ها نیز می شود.

چندین جاروبرقی وجود دارد که به طور خاص برای فضاهای کوچکتر طراحی شده اند. به راحتی می توانید فضای داخلی وسیله نقلیه خود را به عنوان یک پناهگاه بی عیب و نقص تمیز و حفظ کنید.

قابلیت عملکرد

 قابلیت عملکرد آنها از جاروبرقی های معمولی خانگی بیشتر است و بسیاری از آنها بی سیم و سبک وزن هستند.اگرچه  فقط برای استفاده در ماشین شما هستند.اکثر آنها برای تمیز کردن خانه بسیار کوچک یا از قدرت کافی برخوردار نیستند .

نکات لازم قبل از خرید این نوع جارو برقی

  در زیر چند مورد از نکات قبل از خرید گردآوری شده است پس با مجله افق برتر همراه باشید.

شما نیاز به یک جارو برای جارو کردن قسمت های مرطوب یا قسمت های خشک دارید.

جارو برقی شما ممکن است دارای این دو عملکرد مجزا باشند اما بیشتر جارو های موجود در بازار برای مورد دوم (سطح خشک) تولید شده اند.

پارکینگ شما امکان استفاده از جارو برقی با سیم در آن وجود دارد یا یک جارو برقی قابل حمل و بدون سیم نیاز دارید.

جاروبرقی های بی سیم ممکن است راحت باشند اما به شارژ نیز نیاز دارند.

میزان استفاده از اینگونه  جارو برقی ها برای شما چه مقدار است.

قدرت مکش دستگاه را متناسب با میزان استفاده از آن انتخاب نمایید.اگرچه شاید در نگاه اول اینطور بنظر برسد که با وجود باطری اینگونه دستگاها دارای مکش زیادی نمی باشند.ولی حقیقت این است که با وجود محصولات متنوع بسیاری از دستگاه های بی سیم وجود دارند که فوق العاده دارای مکش عالی هستند.

آیا حیوان خانگی دارید که سوار ماشین شما شود.

 در این شرایط ممکن است موهای حیوان خانگی شما که دارای شوره و رطوبت نیز باشند.

 در استفاده بلند مدت موجب ایجاد اختلال در کارکرد دستگاه شوند که در اینجا بهتر است از جارو برقی های سیم دار که برای این منظور تولید شده اند استفاده نمایید.

از اینکه با مطالعه این مطلب با ما همراه بوده اید از شما سپاسگزاریم امیدواریم توانسته باشیم شما عزیزان را در رابطه با خرید یک جاروبرقی پرقدرت راهنمایی کنیم.

نظر شما در مورد نکات قابل توجه برای خرید یک جاروبرقی پرقدرت چه می باشد لطفا در پایین همین مطلب در نظرات برای ما ارسال نمایید.باتشکر

مجله اینترنتی افق برتر

نوشته های مرتبط

3 نظر در “خرید جاروبرقی خود را پس از خواندن این مطلب انجام دهید.

 1. محمد گفت:

  مطلب بسیار آموزنده و کاملی بود ممنون از قرار دادن این پست.

 2. نازنین گفت:

  سلام و تشکر. به نظر من اگر بتونیم قبل از خرید هر ابزاری بررسی روی قطعات برندها مثلا جاروبرقی یا تعمیرات قطعات جاروبرقی داشته باشیم میتونه خوب کمکمون کنه در خرید بهتر.به شخصه تجربه خوبی داشتم در این زمینه

  1. ofoghebartar گفت:

   با سلام سپاسگزارم از نگاه شما به این مطلب و دیدگاه خوبتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.