ماشین لباسشویی

بهترین ماشین لباسشویی برای خرید را چگونه میتوانیم انتخاب نماییم

بهترین ماشین لباسشویی

بهترین ماشین لباسشویی

دیگر نیازی به صحبت در مورد مزایای ماشین لباسشویی در یک خانه نیست .این کار زندگی میلیون ها نفر را آسان کرده است. اما هر ساله مدل های بیشتری با تغییرات مختلف در بازار ظاهر می شوند. چگونه می توان بهترین ماشین لباسشویی ای انتخاب کرد که تمام نیازهای شما را برآورده کند ، در عین حال با کیفیت و قابل اعتماد باشد.

این سوال برای بسیاری از کسانی که آماده خرید دستگاه هستند ایجاد می شود.

ما در مجله افق برتر به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین و در عین حال با کیفیت ترین ماشین لباسشویی برای منزل خود را انتخاب نمایید.پس در ادامه با ما همراه باشید.

انواع ماشین لباسشویی کدام اند؟

مشهورترین ماشین لباسشویی های که در بازار ما وجود دارد اتوماتیک هستند. تولیدکنندگان همچنان به تولید دستگاه های نیمه اتوماتیک ادامه می دهند که هنوز تقاضای خوبی دارند. نمونه دیگری نیز وجود دارند که  به عنوان  اولتراسونیک نامگذاری می شوند. اگرچه نمی توان این دستگاه ها را بعنوان یک ماشین شست شوی تمام عیار محسوب نماییم. 

ماشین لباسشویی اتوماتیک

چنین لباسشویی های کاملاً ثابت و خودکار هستند. آنها دارای کنترل الکترونیکی و برنامه های زیادی برای شستشوی هستند. دستگاه ها به طور مستقل آب را در مخزن جمع آوری و گرم کرده ، زمان چرخه را محاسبه ، و در پایان شستشو کار خشک کردن را انجام میدهند.

مدل های متداول این ماشین ها دارای مجموعه ای از برنامه ها هستند. و همچنین منحصراً در چارچوب یک حالت خاص کار می کنند. اما پیشرفت های مهندسین این حوزه ساکن نبوده و امروز پارامترهای ماشین های لباسشویی مدرن به طور قابل توجهی گسترش یافته اند.

ماشین های وجود دارد که می توانند به طور مستقل لباس های شسته شده ، میزان آلودگی و همچنین درجه حرارت مورد نیاز را ارزیابی کنند.

و حتی مقدار آب و پودر لباسشویی را انتخاب کنند. اینها واقعاً دستگاههای هوشمندی هستند که با آخرین فن آوری تولید شده اند.

چندی پیش ، Candy یک ماشین لباسشویی اتوماتیک با کنترل صوتی ایجاد کرد که نه تنها دستورات صوتی را اجرا می کند ، بلکه می داند چگونه با صدا به صاحبانش پاسخ دهد.

دستگاه های اتوماتیک به نوبه خود به دو نوع تقسیم می شوند:

 • در از بالا
 • در از جلو

ما در ادامه هر دو نوع را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

ماشین لباسشوی

ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک

ماشین های نیمه اتوماتیک (فعال کننده) از زمان های قدیم معمولا در بیشتر خانه ها بودند. در آن زمان عملاً هیچ دستگاه اتوماتیک وجود نداشت و اگر برای فروش به بازار عرضه می شدند ، همه قادر به تهیه چنین تجملاتی نبودند.

طراحی ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک بسیار ساده است: موتور مجهز به شافت درام مستقر در صفحه افقی را می چرخاند. مدیریت این واحدها مکانیکی است. آنها مجموعه ای از برنامه ها را ندارند ، در بیشتر ماشین ها فقط 2-4 حالت سرعت ارائه می شود. ساده ترین آنها مجهز به چرخش نیستند. مدلهای نیمه اتوماتیک “پیشرفته تر” از یک درام شستشو و یک سانتریفیوژ تشکیل شده است که برای فشرده کردن بیشتر لباس ها مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه ها می توانند از ابعادی کوچک تا متوسط ​​باشند. بسیاری ازما با ماشین لباسشویی کودک (کهنه شور) آشنا می باشیم. در آن زمان بسیار محبوب بودند. بر خلاف دستگاه اتوماتیک ، دستگاه نیمه اتوماتیک نیازی به شیلنگ برای قرار دادن در فاضلاب ندارد. این ماشین ها متحرک هستند و می توانند به اطراف منتقل شوند.

بسته به مدل خاص ، ماشین های نیمه اتوماتیک  1.5 تا 6 کیلوگرم ظرفیت هستند. هیچ المانی برای گرمایش در دستگاه ها وجود ندارد. مخزن به روش معمول و مستقیماً از شیر پر می شود. برای تخلیه آب از مخزن، شیلنگ تخلیه باید به سمت سینک ظرفشویی ، وان یا توالت  هدایت شود. در چنین دستگاه هایی می توانید از پودر برای شستن دست نیز استفاده کنید. چرخش درام توسط  سانتریفیوژ کف زیادی در آب ایجاد نمی کند.

امروزه به ندرت ماشین لباسشویی نیمه اتوماتیک برای خانه خریداری می شود. آنها را معمولا در جاهای که استفاده کمتر یا به عنوان لباسشویی موقت خریداری می نمایند ، یا در حالی که هزینه ای برای خرید ماشین لباسشویی گران قیمت اتوماتیک وجود ندارد.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

دستگاه های التراسونیک

این نوع ماشین از نظر پارامتر با موارد فوق تفاوت قابل توجهی دارد. این دستگاه از یک سیم ، یک منبع تغذیه و یک جعبه کوچک با صفحه اولتراسونیک واقع شده است. تمام فناوری معجزه در یک کف دست قرار می گیرد.

این دستگاه به فن آوری های مدرن تعلق دارد و بر اساس امواج فراصوت کار می کند.

عملکرد دستگاه بسیار ساده است: آب گرم در یک حوضه جمع می شود ، پودر لباسشویی در آن رقیق می شود ، البسه در یک محلول صابون قرار می گیرند. بعد ، دستگاه التراسونیک در حوضچه ای همراه البسه خیسانده قرار می گیرد و سیم به یک خروجی وصل می شود. دستگاه شروع به تولید امواج فراصوت و “شستن” البسه می کند.

شستشوی التراسونیک چگونه انجام می شود؟

با مشاهده چنین دستگاه کوچکی ، بسیاری از مردم تعجب می کنند که چگونه این دستگاه لباس ها را شستشو می دهد.

همه چیز بسیار ساده است: دستگاه باعث ایجاد امواج فراصوت در آب می شود. بدر اثر لرزش ، حباب های میکروسکوپی در محلول صابون ظاهر می شوند. با عبور از الیاف بافت ها ، حباب ها می ترکند خاک و آلودگی را بیرون می کشند.

ماشین لباسشویی التراسونیک بر روی شستشوی چیزهای ظریف که نمی توان آنها را شستشو داد متمرکز شده است. التراسونیک علاوه بر پاک سازی وسایل از آلودگی ، باعث ضد عفونی لباس نیز می شود و میکروب ها را از بین می برد.

دستگاه ایمن ، اقتصادی و بسیار آسان برای استفاده است. متوسط ​​زمان شستشو 1-2 ساعت است. 

البته ، سخت است اگر کسی می خواهد ماشین لباسشویی اولتراسونیک را به عنوان ماشین اصلی  انتخاب کند. اما به عنوان یک مورد اضافی ، برای چیزهای کوچک کاملا مناسب خواهد بود.

راهمای خرید ماشین لباسشویی

از آنجا که بیشتر افراد مدرن سعی می کنند زندگی خود را تا حد ممکن آسان کنند ، ماشین لباسشویی های اتوماتیک بیشترین اهمیت را دارند. در ادامه مجله افق برتر جزئیات بیشتر آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

توجه!
محبوب ترین ماشین لباسشویی های اتوماتیک که در میان مخاطبین در سال های آتی بسیار پرفروش بوده اند. را برای راحتی کار شما عزیزان دسته بندی کرده ایم. شما میتوانید با کلیک بر روی دکمه زیر آنها را در سایت همکار مشاهده و خریداری نمایید.
مشاهده و خرید پرفروش ترین ماشین لباسشویی های اتوماتیک

نوع بارگیری با درب جلو یا از بالا؟

بازار به شما امکان می دهد ماشین لباسشویی با نوع بارگیری از جلو و از بالا را انتخاب کنید. خواهیم فهمید که تفاوت این دو ویژگی طراحی در چیست.

ماشین لباسشویی با درب جلو

امروزه ، این محبوب ترین نوع هستند. مخزن آنها در صفحه جلو قرار دارد ، درب آن به شکل یک دریچه گرد با شیشه ای شفاف است. مدیریت در همان صفحه دریچه بارگیری است. درب های جلو به پهلو باز می شود و اگر واحدهای شما روی زمین باشد ، برای بارگیری لباسشویی باید کمی خم شوید.

یک در شفاف مزایایی می دهد: از طریق آن می توانید روند شستشو را مشاهده کنید. مطمئناً افراد کمی علاقه مند به تأمل در این عمل هستند. اما مواقعی وجود دارد که پول ، کلید ، اسناد و مدارک همراه با وسایل وارد مخزن می شود. اما در چنین شرایطی ، پوشش شفاف کمک زیادی می کند – می توانید از داخل شی را که برای شستشو نیست ، متوجه شوید و دستگاه را خاموش کنید.

ماشین لباسشویی های مدرن با درب جلو از نوع توکار یا مستقل هستند. حتی اگر دستگاه را جداگانه نصب کنید ، پنل بالایی آن به عنوان یک منطقه مفید عمل می کند: شما می توانید هر جسم کم حجمی را در بالای آن قرار دهید.

درام جلو در یک صفحه عمودی قرار دارد و در همان محور می چرخد. بسیاری از مردم فکر می کنند که نوع دو محوره بهتر هستند. اما این فکر بسیار نادر است چرا که این نوع ماشین لباسشویی مخزن بارگیری (طبل) را می شکند. غالباً ، واشرهای نگهدارنده دریچه و عناصر گرمایشی خراب می شوند.

دستگاه به طور دائمی نصب شده و تخلیه آن به فاضلاب راه داد می شود. به جز بارگیری و ریختن پودر لباسشویی و همچنین دادن برنامه (فشار دادن چند دکمه) ، دیگر به کاربر نیازی نیست. هر کار دیگری را دستگاه خودش انجام می دهد.

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی با درب بالا

این نوع با نوع قبلی خود فرق می کند: این ماشین درب آن در قسمت بالایی قرار دارد. همچنین دارای بدنه باریک تری هستند که به همین دلیل می توانند فضای کمتری را ذخیره کنند.

مخزن عمودی بر روی دو محور ثابت شده است. به لطف این طراحی ، دستگاه لرزش کمتری دارد. صفحه کنترل در بالای صفحه قرار دارد. برای بارگیری وسایل در مخزن ، لازم است درب محفظه را باز کنید و سپس ارسی را در خود طبل باز کنید.

هیچ تفاوتی بین مدل عمودی و درب از جلویی وجود ندارد. هر دو نوع ماشین کاملاً خودکار بوده و دارای کنترل الکترونیکی و عملکردهای بسیاری هستند. کیفیت شستشو بیشتر به گزینه های خاص مدل بستگی دارد تا طراحی آن.

مزایا و معایب اصلی هر دو نوع ماشین را مقایسه کنید

مزایا
مدل درب از جلو مدل درب از بالا
طیف گسترده ای از مدل ها. باریک ، فضای کمتری اشغال کنید.
دامنه قیمت متفاوت (از مدل کاملا ارزان تا بسیار گران قیمت وجود دارد). کمتر لرزش داشته باشید.
دریچه بارگیری بزرگ. در طول چرخه شستشو می توانید لباس های شسته شده را بارگیری کنید.
می توانید اتفاقات درون را تماشا کنید. برای بارگیری یا برداشتن لباسشویی نیازی به خم شدن نیست.
مناسب برای نصب در کابینت و زیر میز.
معایب
مدل درب از جلو مدل درب از بالا
بیشتر مدل ها بارگیری اضافی را در حین کار دستگاه فراهم نمی کنند. قیمت بالاتر با همان ویژگی ها.
برای برداشتن لباس یا بارگیری آن باید اسکات کنید یا خم شوید. نمی توانید از پنل بالا به عنوان یک منطقه قابل استفاده استفاده کنید.
عرض آن فضای بیشتری را اشغال می کند. جاسازی نمی شود
دهانه بارگیری باریک

هنگام انتخاب باید به دنبال چه خصوصیاتی باشم؟

در ادامه مجله افق برتر ما یاد می گیریم که هنگام خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک به دنبال چه چیزی بگردیم.

مخزن و درام را برای انتخاب از چه ماده ای انتخاب کنید

مخزن از دو ماده اصلی ساخته شده است:

 • فلزی
 • پلاستیکی

در نگاه اول ، به نظر می رسد که فلز بدون شک بهتر است. اما آیا واقعاً چنین است؟ پاسخ را در زیر می خوانیم.

مخازن پلاستیکی

اکنون اکثر ماشین ها به مخازن پلاستیکی مجهز شده اند. از آنجا که برای ساخت از دو نوع پلاستیک استفاده می کنند:

 1. Poliplex. مواد به کار رفته بسیار قوی در مقابل ، اثرات آب گرم ، جلوگیری از زنگ زدگی مخزن ،تحمل فشار سنگین . از رسانایی گرمای بالایی برخوردار است و از عایق صدای خوبی برخوردار می باشند. مخازن Polyplex ماده مقاومت چندانی در برابر سایش ندارد و پس از 5 سال شکننده می شود.
 2. کربن (Carboran). اگرچه از این ماده به عنوان پلاستیک یاد می شود ، اما مقاومت آن از فولاد قوی تر است. کربن از فیبر کربن تشکیل شده و در صنایع فضایی مورد استفاده قرار می گیرد. بسیار سبک وزن و فوق العاده بادوام است. چنین مخزنی می تواند برای سالهای زیادی خدمت کند ، دارای مقاومت در درجه حرارت بالا ، مقاومت در اثرات زنگ زدگی ، و از دست ندادن تغییر شکل پلاستیک می باشد.

مخازن استنلس استیل

درام استیل ممکن است ساده یا طرح دار باشد. بدون شک ، فولاد ماده ای محکم و بادوام است. اما وزن چنین مخازنی بسیار بیشتر است. ماشینی با مخازن استیل سر و صدای زیادی ایجاد می کند ، انرژی بیشتری را صرف می کند و هزینه بیشتری را نیز دارد. اگر مخزن طرح دار  باشد ، با گذشت زمان پوشش شروع به شکستن می کند.

نظر کارشناسان به این شرح  است: امروز مخزن کربن بهترین ، سودآورترین ، قابل اطمینان و اقتصادی ترین گزینه است.

انتخاب ماشین لباسشویی

حجم مخزن

برای انتخاب ماشین لباسشویی اتوماتیک مناسب ، باید حجم مخزن را تعیین کنید. یک مخزن خیلی کوچک منجر به شستشوی متوالی متعدد می شود. خیلی بزرگ  به هدر رفتن نامناسب آب و انرژی می شود.

به طور متوسط ​​مدل های درب جلو مخزن هایی با ظرفیت 3.5 تا 17 کیلوگرم دارند. درب از بالا – از 3 تا 10 کیلوگرم.

برای یک خانواده کوچک 2 نفره ، حداقل مقدار 3-3.5 کیلوگرم کافی است.

خانواده های 3-5 نفری بهتر است یک دستگاه 5-6 کیلوگرم بخرند. اگر بیش از 6 نفر در خانه زندگی کنند ، مخزن 8-10 کیلوگرمی مناسب خواهد بود. البته اینها فقط پارامترهای شاخص هستند. همه به نیازهای مختلفی احتیاج دارند و ارزش حل آنها وجود دارد که صرفاً براساس ترجیحات شخصی است.

نوع کنترل

تمام حالت های شستشو در ماشین لباسشویی از طریق صفحه کنترل پیکربندی می شوند. می تواند کاملاً الکترونیکی یا مکانیکی باشد.

کنترل الکترونیکی

ماشین های لباسشویی با کنترل لمسی کاملاً الکترونیکی هر روز بیشتر و بیشتر می شوند. چنین سیستم کنترلی انعطاف پذیرتر و دارای عملکرد بهتر است. ماشین های کاملاً الکترونیکی دارای فناوری “هوشمند” هستند: آنها برای شسته شدن بهتر، به طور مستقل انتخاب می کنند کدام برنامه برای کارها مناسب است ، چه مقدار آب و پودر برای شستشو مورد نیاز است. همچنین ، دستگاه ها بهتر محافظت می شوند و خود را در برابر هرگونه نقص مسدود می کنند. کاربر نیازی نیست که به چیزی فکر کند – فقط دو دکمه را فشار دهید.

تنها نکته منفی این است که برد الکترونیک در برابر خرابی آسیب پذیرتر هستند.

کنترل مکانیکی

هیچ کنترل کننده مکانیکی کاملی در بین ماشین های لباسشویی اتوماتیک وجود ندارد. اما لباسشویی های وجود دارند که دکمه های الکترونیکی با سوئیچ های دوار مکانیکی ترکیب می شوند.

مدل های دارای این نوع کنترل نیز می توانند گزینه های مفید بسیاری داشته باشند.

صرف نظر از نوع کنترل ، دستگاه ممکن است نمایشگر داشته باشد یا نداشته باشد. هر گزینه با نماد گرافیکی یا یک آیکون همراه است ، بنابراین ، با انتخاب برنامه ها ، معمولاً حتی برای کسانی که برای اولین بار با دستگاه روبرو می شوند مشکلی وجود ندارد.

ابعاد

ابعاد ماشین لباسشویی برای کسانی که فاقد فضای کافی در محیط زندگی خود هستند بسیار مهم است.

ابعاد ماشین های درب بالا کاملاً استاندارد بوده و دارای پارامترهای زیر است:

 1. قد – 83-85 سانتی متر.
 2. عرض – 42-45 سانتی متر.
 3. عمق – 60-62 سانتی متر.

مدل های  درب جلو با انتخاب گسترده تری از اندازه ها ارائه می شوند. آنها به 4 نوع طبقه بندی می شوند:

اندازه کامل برای محدوده تنگ فوق العاده تنگ در زیر سینک
قد 84-87 سانتی متر 84-87 سانتی متر 84-87 سانتی متر 60-75 سانتی متر
عرض 60-63 سانتی متر 60-62 سانتی متر 58-62 سانتی متر 48-52 سانتی متر
عمق 58-62 سانتی متر 33-45 سانتی متر 32-36 سانتی متر 43-45 سانتی متر

همانطور که مشاهده می کنید ، انتخاب لباسشویی های درب جلو در اندازه در مجموعه نسبت به اندازه های استاندارد لباسشویی های درب بالا برنده است.

حالت های شستشو

در ماشین های اتوماتیک ، برنامه های شستشو متنوع است. معمولاً هرچه دستگاه بیشتر گزینه داشته باشد ، هزینه آن نیز گرانتر است. به طور متوسط ​​، مدل های مدرن به 8-15 برنامه مجهز شده اند. اما انتخاب این است که تصمیم بگیرید کدام حالت ها واقعاً مورد نیاز هستند و به کدام حالت نیاز ندارید.

موارد زیر برنامه های اساسی و ضروری در نظر گرفته می شود:

 1. شستن پارچه نخی.
 2. مصنوعی
 3. شستشوی ظریف
 4. برنامه مراقبت از الیاف.
 5. شستشوی سریع
 6. حالت پارچه های رنگی.
 7. شستن دست.

این گزینه ها برای مراقبت از امور کافی هستند. حالت هایی مانند شستن شلوار جین ، لباس کودک ، بالش و پتو یا کفش برای شستشو لازم نیست. ارزش خرید ماشین با چنین برنامه هایی فقط درصورت نیاز واقعی آنها است.

گزینه های اضافی

لباسشویی های چند منظوره و با کیفیت محدود به حالت های شستشو نیستند. واحدها می توانند گزینه های پیشرفته دیگری را برای مراقبت از ملافه ها داشته باشند.

امروز ، تولید کننده گان می توانند موارد اضافی مفید زیر را ارائه دهند:

 1. قبل از خیساندن.
 2. لباسشویی بخار.
 3. حالت چرخش با عملکرد اتو آسان.
 4. تأخیر تایمر شروع.
 5. شستشو فوق العاده.
 6. منطق فازی (کنترل هوشمند).
 7. سیستم ALC (بسته به وزن لباسشویی ، میزان مصرف منابع را تنظیم می کند).

هر مارک می تواند گزینه های منحصر به فرد اختصاصی خود را در مدل های خاص معرفی کند.

کیفیت چرخش

در هر ماشین لباسشویی ، حداکثر مقدار چرخش همیشه نشان داده می شود. سرعت چرخش چرخنده در ماشین های اتوماتیک از 400 تا 1800 دور در دقیقه متغیر است.

بهینه ترین شاخص چرخش در دور 1200 دور در دقیقه است. در عین حال ، حداقل تعداد دور برای اکثر لباسشویی ها 400-600 است. این پارامترها کاملا کافی هستند. با سرعت بالاتر ، بیشتر بافت ها خراب می شوند ، کشیده می شوند و غیر قابل استفاده می شوند.

ماشین لباسشویی

ماشین/ خشک کن

برای کسانی که نیاز به خشک کردن دارند ، کارشناسان خرید خشک کن جداگانه را توصیه می کنند. حتی بهترین خشک کن لباسشویی نیز نسبت به یک ماشین معمولی فقط با عملکرد چرخش قابل مقایسه نیست.

به عنوان مثال ، در مدل های ترکیبی حالت های خشک کن می تواند حداکثر 15 برنامه خشک کردن داشته باشد.

به طور کلی ، این گزینه بسیار مفیدی است و اگر به ندرت از آن استفاده کنید ، لباسشویی ترکیبی برای مدت طولانی قابل استفاده خواهد بود.

نمایشگر

بودن یا نبودن یک نمایشگر  به هیچ وجه بر کیفیت شستشو تأثیر نمی گذارد. اما  راحتی کار را افزایش می دهد. نمایشگر الکترونیکی پیشرفت برنامه ، زمان باقیمانده و در صورت خرابی ، کد خطا را نشان می دهد. اگر ماشین خوبی خریداری می کنید بهتر است با نمایشگر باشد.

برای ماشین هایی که نمایشگر ندارند ، نشانگرهای نوری وجود دارد.

ایمنی لباسشویی

دستگاه های شستشوی خودکار مجهز به سیستم های امنیتی هستند. در دسترس بودن برخی گزینه های محافظتی بسته به مدل خاص ممکن است متفاوت باشد.

اکثر ماشین ها نسل جدید از سیستم های امنیتی زیر استفاده می کنند:

 1. محافظت در برابر نشت آب.
 2. کنترل فوم.
 3. کنترل عدم تعادل درام.
 4. قفل کودک دریچه.

چنین مکانیزم های ایمنی به طور قابل توجهی عمر دستگاه را افزایش می دهد.

کلاس انرژی

اکنون تولیدکنندگان توجه زیادی به کارایی دستگاه ها دارند. در مورد کلاس انرژی ، لباسشویی ها با حروف لاتین مشخص شده اند.
واحد اقتصادی ترین کلاس A علامت گذاری شده است که می تواند با علائم “+” تکمیل شود.

هرچه حرف از ابتدای الفبا دورتر باشد ، انرژی ماشین “بیشتر” استفاده می شود. امروزه دستگاه هایی که در زیر “D” علامت گذاری شده اند تقریباً دیگر موجود نیستند.

راهنمای خرید ماشین لباسشویی

تولید کنندگان محبوب

معروف ترین مارک های ماشین لباسشویی با توجه به تقاضای مصرف کننده:

 1. بوش
 2. سامسونگ
 3. ال جی
 4. زیمنس
 5. الکترولوکس
 6. پاکشوما
 7. اسنوا
 8. آبسال

امیدوارم توانسته باشیم در این مطلب شما را برای خرید بهترین ماشین لباسشویی راهنمایی کرده باشیم.

با سپاس از همراهی شما

افق برتر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.