لوازم بهداشتی

کدام مسواک برقی برای سلامت دهان و دندان بهتر است

خرید مسواک برقی و نکاتی که باید در نظر گرفت

بهداشت دهان و دندان نه تنها برای سلامت دندان مهم است. همچنین می تواند در سلامت عمومی شما تأثیر بگذارد. از کودکی به ما اهمیت مسواک زدن منظم دندان ها به منظور حفظ سلامت دندان ها و لثه ها را آموزش داده اند. هنگامی که مسواک های نایلونی مویی در دهه 1930 اختراع شد ، گزینه های زیادی وجود نداشت. امروز انتخاب و خرید مسواک برقی یا حتی مسواک معمولی مناسب برای سلامت دندان اغلب سخت است.

به طور کلی پذیرفته شده است که مسواک های برقی از مسواک های دستی موثر تر هستند و بسیاری از دندانپزشکان برای کمک به بیماران در به حداکثر رساندن کارایی مسواک زدن ، مسواک های برقی را توصیه می کنند. هنگام خرید مسواک برقی ، می توانید انواع مختلفی ، ویژگی های متنوع و دامنه قیمت متفاوت را انتخاب کنید.

در ادامه این مطلب با افق برتر همراه باشید تا در انتها بتوانید مسواک برقی با کیفیت و مناسب برای بهداشت ، سلامت دهان و دندان خود خریداری نمایید.

انتخاب مسواک برقی

همه مسواک های برقی یکسان ایجاد نشده اند و مسواکی که در واقع انتخاب می کنید متناسب با خواسته ها و نیازهای شخصی شماست. هنگام انتخاب بین مدل های مختلف ، آگاهی از انواع  مسواک برقی و فناوری آنها می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند.

سر برس های دوار بر روی محور خود می چرخند و سر برس های نوسانی از یک طرف به طرف دیگر حرکت می کنند. برخی از انواع مسواک ها نیز می توانند هنگام چرخش برای از بین بردن پلاک ، حالت ضربان ایجاد کرده و سر را بین دندان ها حرکت دهند. برخی از مدل ها هر سه فناوری را (چرخش،نوسان،ضربان دار) ترکیب می کند که در مقایسه با مسواک های دستی معمولی تا 100٪ پلاک بیشتری را از بین می برد.

بسته به نیازهای شخصی خاص خود می توانید از بین طیف خاصی از سرهای برس مخصوص یکی را انتخاب کنید. طیف گسترده ای از سر مسواک ها برای شخصی سازی مسواک زدن شما وجود دارد ، همه آنها مزایای مختلفی دارند. 

 • برسهای خیلی باریک
 • برس CrossAction
 • برس سفید سه بعدی
 • برس حساس
 • برس پاکسازی عمیق

در مقایسه با مسواک دستی سرهای مختلف با قابلیت های مختلف در مسواک برقی وجود دارد.

مسواک برقی مناسب شما

هنگامی که تصمیم گرفتید کدام نوع مسواک برقی را می خواهید.باید در دسترس بودن حالت های مختلف تمیز کردن را بررسی کنید. تا تنظیمات احتمالی را با نیازهای فعلی خود مطابقت دهید. برای پاک کردن بیشتر پلاک ها در استفاده روزمره ، به احتمال زیاد از حالت تمیز کننده کامل تری استفاده خواهید کرد.

با این حال ، ممکن است لثه های حساسی داشته باشید و حالت حساسی را ترجیح دهید که بیشتر از دندان های شما مراقبت کند و حرکت کمتری ایجاد کند. 

 1. حالت تمیز کردن Pro برای تمیز کردن مناطق سخت تر .
 2. حالت محافظت از لثه برای تحریک لثه.
 3. حالت سفید کردن برای سفید کردن دندان ها .
 4. حالت تمیز کردن زبان برای مبارزه با بوی بد دهان.

انواع توابع مفید

علاوه بر انواع مختلف مسواک های برقی ، در مدل های مختلف عملکردهای عملی بسیاری نیز خواهید یافت. یک ویژگی مشترک تایمر زمان مسواک زدن است که به شما می گوید چه مدت باید هر ناحیه از دهان خود را مسواک بزنید.

عملکرد عملی دیگر ، به ویژه اگر لثه های حساسی دارید ، کنترل فشار است. اگر بیش از حد به دندان های خود فشار بیاورید.پلاک بیشتری از بین نمی رود و حتی می تواند برای دندان شما مضر باشد و لثه های شما را تحریک کند.

این کنترل فشار به شما نشان می دهد،که آیا بیش از حد فشار وارد می کنید یا خیر. و یا این حالت را با یک چراغ قرمز نشان می دهد. در صورت فشار زیاد هنگام مسواک زدن برای محافظت از لثه ، بهترین مدل های مسواک برقی به طور خودکار سرعت چرخش را کاهش می دهند.

سرانجام ، لازم است بدانید: فناوری تشخیص موقعیت به شما این امکان را می دهد. که ببینید کدام قسمت های دهان را قبلا مسواک زده اید و کدام یک را پاک نکرده اید.بنابراین دیگر مناطق مسواک نزده شده را رد نمی کنید.

یک مسواک برقی هوشمند با اتصال Bluetooth®

علاوه بر توابع استاندارد متعدد ، جدیدترین مدلهای مسواک برقی دارای عملکردهای هوشمند از طریق اتصال بلوتوث هستند. این گزینه در مسواک برقی به عنوان اولین نوع از طریق برنامه Oral-B به تلفن هوشمند شما متصل می شود. تا در مورد عادت های مسواک زدن به شما در زمان واقعی بازخورد داده و تجربه مسواک زدن را بهبود بخشد.

انتخاب مسواک برقی بیش از هر چیز به یک عامل بستگی دارد: احساس خوب. بهترین مسواک برای شما مسواکی است که به احتمال زیاد از آن استفاده می کنید. اگر مسواک خود را دوست دارید ، به احتمال زیاد زمان توصیه شده یعنی 2 دقیقه مسواک زده و تمام سطوح دندان را همانطور که دندانپزشکان توصیه می کنند تمیز می کنید.

در حالی که قیمت همیشه مهم است ، در نهایت سلامت دهان و دندان شما به آن بستگی دارد. اگر به طور کلی سلامت دهان ، سبک زندگی و بودجه خود را در نظر دارید و هنوز مطمئن نیستید ، از دندانپزشک خود بپرسید که چه توصیه ای به شما انجام می دهد.

فناوری های خاص

مسواک های برقی با انواع فن آوری ها و عملکردها بسته بندی شده اند و فواید بسیاری برای سلامت دهان و دندان شما دارند. برخی حتی می توانند به شما در بهبود عادت های تمیز کردن کمک کنند. ویژگی های پیشرفته شامل:

 • تایمرهایی برای تعیین زمان مسواک زدن هر چهار ربع فک
 • حالت های مسواک زدن متعدد متناسب با دندان های حساس ، سفید شدن دندان یا ماساژ لثه
 • سنسورهای فشار که هنگام مسواک زدن بیش از حد به شما اطلاع می دهند.
 • یادآوری های تازه سازی سر برس (سر برس)
 • نوسان-چرخش ، TriZone یا فناوری صوتی
 • سازگاری با بسیاری از سرهای برس ، بنابراین می توانید آرایش دلخواه خود را انتخاب کنید.

انتخاب مسواک برقی یا مسواک دستی

علاوه بر روش مسواک زدن و دفعات و مدت زمان مسواک زدن ، متخصصان معتقدند که نوع مسواک استفاده شده نیز مسوول چگونگی پاک شدن کامل پلاک است. برای تصمیم گیری در مورد اینکه کدام نوع مسواک مناسب شماست ، باید بدانید که کدام یک از آنها موجود است و تفاوت آنها چیست.

انواع مسواک

سه نوع مسواک در بازار موجود است: مسواک های قابل شارژ یا مسواک های برقی ، مسواک های دستی معمولی  و مسواک های باتری دار.

 • مسواک های برقی شارژی

  یک مسواک برقی  ، که به آن مسواک قابل شارژ گفته می شود ، فواید زیادی برای سلامت دهان و دندان دارد. باتری در یک ایستگاه شارژ می شود که از طریق یک منبع تغذیه به سوکت متصل می شود. در حالی که دسته را نگه میدارید، فقط سر برس هر سه ماه تعویض می شود. مسواک های قابل شارژ و برقی در فناوری تمیز کردن مربوطه متفاوت هستند. به عنوان مثال:

  1. تمیز کردن روزانه: اثر تمیز کردن بهتر.
  2. تمیز کردن عمیق: برای تمیز کردن نتایج بهتر ، زمان تمیز کردن را تمدید می کند.
  3. حساس: عملکرد کندتر برای تمیز کردن ملایم تر.
  4. ماساژ: برای ماساژ ملایم و تحریک لثه.
  5. میزان سرعت: سرعت آن متفاوت است و در نتیجه مقدار جلای بیشتر یا کمتری ایجاد می کند.
  6. پاکسازی زبان: زبان را کاملاً تمیز می کند تا نفس تازه تری بکشید.
  7. سنسور فشار:هنگام مسواک زدن بیش از حد به شما اطلاع می دهند.
  8. تایمر 2 دقیقه ای:بیشتر افراد زمان تمیزکاری را دست کم می گیرند  از دست دادن زمان با مسواک دستی آسان است. متخصصان مراقبت از دندان توصیه می کنند دو بار در روز مسواک بزنید. این به این معنی است که 30 ثانیه به هر ربع فک اختصاص دارد. مسواک های برقی  به یک تایمر دو دقیقه ای مجهز هستند که شما را در طی مسواک زدن روزانه راهنمایی می کند و اطمینان حاصل می کند که هر بار که مسواک می گیرید دندان های شما کاملا تمیز می شوند.

 

 • مسواک های دستی معمولی

برخی مدل های معمولی مسواک اساسی هستند که احتمالاً با آنها آشنایی دارید. آنها دارای دسته پلاستیکی دستی و آرایش های مختلفی برای استفاده از موی نایلونی روی سر برس هستند. این معمول ترین نوع مسواک است. به هیچ منبع تغذیه ای احتیاج ندارد.

در حالی که مسواک های دستی معمولی به هیچ وجه به مزایا و عملکرد مسواک های برقی قابل شارژ نزدیک نیستند. فناوری موجود در سر مسواک ، مو و دستگیره های آنها بسیار پیشرفته است. به عنوان مثال ، آنها موارد زیر را برای ارائه دارند:

 1. موهای متقاطع ، بسیار بلند یا چند سطح برای از بین بردن موثر پلاک
 2. موی صیقلی یا گرد
 3. موهای ساختاری
 4. موی توخالی برای سفید شدن دندان ها
 5. دستگیره هایی با طراحی ارگونومیک با ویژگی های خاص
 6. سر برس مخروطی یا زاویه دار
 7. محرک های لثه
 8. پد های تمیز کننده زبان
 • مسواک های باتری دار

  نام مسواک های باتری دار به این دلیل است که روی باتری های AA کار می کنند. آنها مشابه مسواک های دستی معمولی هستند ، اما همچنین لرزش هایی ایجاد می کنند که اثر تمیز کردن و تمیز کردن دندان را پشتیبانی و بهبود می بخشد. 

اگرچه این مسواک ها به روشی مشابه مسواک های دستی معمولی عمل می کنند ، اما برای اطمینان از یک اثر تمیز کردن بهینه و تمیز کردن دندان ها نیز ارتعاش می کنند.

آنها همچنین موارد زیر را ارائه می دهند:

  1. یک باتری قلمی توکار که در برخی مدل ها قابل تعویض است
  2. دکمه “روشن / خاموش” یا “+/-” روی دسته برای روشن کردن عملکرد باتری
  3. موهای مسواک یا سر مسواک خرد شده که به طور خاص برای لرزش به جلو و عقب به دلیل لرزش ها طراحی شده و به طور مطلوبی با خطوط دندان و لثه سازگار است.

مزایا و معایب مسواک های برقی

هر روز بیشتر افراد به مسواک پشت می کنند و یک مدل الکتریکی می خرند. گزارشات آزمایش ، نظرات کاربران و بسیاری از دندانپزشکان نتیجه تمیزکاری کاملتر را با دستگاه های تمیز کننده الکتریکی تأیید می کنند . نکته آخر اینکه آنها از نظر سهولت استفاده متقاعد می شوند. علاوه بر این:

 • برداشتن موثر پلاک ایجاد شده روی دندان.
 • کاهش پایدار التهاب لثه.
 • به طور منظم بین دندان ها تمیز می شود.
 • ماساژ لثه به طور خودکار تسکین دهنده است.

از نظر هزینه های خرید ، سرهای مسواک های برقی و خرید منظم مسواک های جایگزینی معمولی هر سه ماه یکبار توصیه می شود اما: با توجه به بهبود عملکرد تمیز کردن در مقایسه با نسخه مکانیکی ، می توان در نسخه های برقی در هزینه های درمان دندانپزشکی صرفه جویی کرد .

مروری بر طرح ها و سیستم ها

در اصل سه نوع مسواک برقی در بازار وجود دارد که مسواک های دوار و اولتراسونیک رایج ترین آنها هستند. مسواک های سه ناحیه ای – TriZone – تاکنون فقط توسط oral-b ارائه شده اند . نتیجه تمیز کردن به طور مشابه برای همه نسخه ها خوب است.

مسواک دوار ، نوسانی،چرخان

 • بهترین نوع شناخته شده
 • حدود 8000 دور در دقیقه
 • با سر برس گرد
 • هر دندانی دقیقاً با حرکات آهسته تراشیده می شود

مسواک های اولتراسونیک

 • به لطف اولتراسونیک بکار رفته، حرکات در محدوده لرزش بالا قرار دارند.
 • 40000 ضربان در دقیقه.
 • با داشتن سر برس کشیدتر قابل تشخیص هستند.
 • با ارتعاشات و نوسانات تمیز می کند.
 • پس از استفاده مناسب دندانها را به وضوح روشن می کند.
 • عملکرد روی مینای دندان ملایم است.
 • سازندگان مسواک های اولتراسونیک جدیدتری را با حدود 2.4 میلیون لرزش در دقیقه ارائه می دهند.

مسواک سه ناحیه ای

 • حرکات مسواک دستی را شبیه سازی می کند.
 • 40000 ضربان در دقیقه.
 • با سر برس کشیده.
 • برای مبتدیان مناسب است.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب شما عزیزان را در مورد خرید یک مسواک برقی خوب راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم.

منتظر نظرات ارزشمند شما عزیزان هستیم.

مجله اینترنتی افق برتر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سایدبار