آلات موسیقی

برای شروع چه پیانویی بخریم بهترین پیانو را چگونه می توان انتخاب نمود.

خرید پیانو

خرید پیانو

خرید پیانو  یکی از محبوب ترین و در عین حال گران ترین سازهاست . بدیهی است که بسیاری از مبتدیان پیانو ابتدا به یک ساز اجاره ای متوسل می شوند.

یک گزینه ارزان قیمت برای نوازندگان مبتدی و پیشرفته ، پیانوی دیجیتال است. اما در اینجا نیز انتخاب گسترده ای در محدوده قیمت های مختلف وجود دارد . قبل از خرید اولین پیانوی خود ، باید تحقیقات خود را انجام دهید تا سرمایه گذاری واقعاً جواب دهد.

این سوالات هنگام خرید پیانو بوجود می آیند :

 • چگونه  پیانوی خود را انتخاب کنیم؟
 • پیانوی بزرگ ، پیانوی دیجیتال از نوع برقی یا پیانوی آکوستیک مکانیکی را ترجیح می دهید؟
 • چه بودجه ای برای برنامه ریزی دارید؟
 • هنگام خرید پیانوی دست دوم باید مراقب چه چیزهایی باشید؟

در این مقاله ما به این سوالات پاسخ می دهیم و در مورد اولین خرید پیانو به شما مشاوره می دهیم.

پس در ادامه مطلب با افق برتر همراه باشید.

خرید پیانو – اولین جهت گیری

خرید اولین پیانوی خود مانند تهیه اولین ماشین خود است. مخلوطی از هیجان ، بی صبری و شاید کمی ترس از انتخاب اشتباه. به همین دلیل است که باید همیشه بعضی موارد را در ذهن داشته باشید و استرس نداشته باشید.

چیزی به عنوان “بهترین پیانو برای مبتدیان” وجود ندارد. اینکه کدام ساز بیشتر برای شما مناسب است و بیشترین لذت را برای شما خواهد داشت به عوامل مختلف ، گاهی حتی عوامل فردی بستگی دارد .

قبل از اینکه حتی به دنبال پیانو بگردید ، باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید و تفاوت بین مدل های مختلف و دامنه قیمت آن را بدانید .

هنگام خرید پیانو برای اولین بار باید نکات زیر را در نظر بگیرید
 • هدف شما از آموختن دروس پیانو.
 • وضعیت زندگی شما.
 • بودجه ی که در دسترس دارید.
 • چه ویژگی هایی باید ساز انتخابی داشته باشد.
وضعیت زندگی

پاسخ به این سوال درباره مکان زندگی شما آسان است . این یک معیار تعیین کننده است که می تواند انتخاب دستگاه های موجود را بطور قابل توجهی محدود کند. به عنوان مثال ، اگر در یک آپارتمان کوچک شهری زندگی می کنید ، احتمالاً قادر به خرید پیانوی بزرگ نخواهید بود.

اما یک پیانوی دیواری یا پیانوی دیجیتال نیز بسته به مدل به فضای کم و بیش نیاز دارد. بنابراین قبل از خرید جایی که می خواهید آن را قرار دهید تصمیم بگیرید و از این برای محاسبه حداکثر اندازه پیانوی جدید خود استفاده کنید.

از یک طرف ، البته باید فضای کافی برای خود ساز وجود داشته باشد (از نظر عرض و طول) ، از طرف دیگر ، باید در نظر بگیرید که از صندلی مخصوص برای نواختن استفاده خواهید کرد چرا که ممکن است آن را جمع نکنید و هر بار پس از تمرین تآن را سرجای خود قرار دهید.

بنابراین در محاسبه خود باید توجه داشته باشید که فضای کافی برای نشستن در فاصله راحت از پیانو دارید.

نه تنها فضای آپارتمان شما باید یک معیار تعیین کننده باشد ، بلکه شرایط صوتی نیز باید بررسی شود . اگر  به تنهایی در خانه ای زندگی کنید ، این سوال شما را نگران نخواهد کرد. با این حال ، در آپارتمان هایی با همسایگان مستقل ، ارزش دارد که به این سوال توجه کنید.

مکان قرارگیری

قبل از شروع جستجوی پیانوی مناسب ، باید بدانید که کجا می خواهید آن را قرار دهید. 

میزان صدا را نمی توان روی پیانوی آکوستیک تنظیم کرد . با استفاده از تکنیک لمس می توانید کمی بلندتر و یا آرامتر بنوازید ، اما برای اینکه بتوانید به طور کارآمد تمرین کنید نباید دائماً نگران باشید که آیا بیش از حد با صدای بلند تمرین می کنید یا می توانید کسی را آزار دهید.

پیانوهای آکوستیک برای تولید صدای مطلوب احتیاج به سرویس های فصلی و یا سالانه دارد که یکی از این سرویس‌ها کوک پیانو هست. بله ، حتماً شما هم شنیده‌اید که پیانو را باید کوک کرد تا صدای مطلوب تولید کند.

هنگام انتخاب پیانوی دیجیتال برقی لازم نیست نگران هیچ یک از این موارد باشید .یک پیانوی دیجیتال ، نه تنها با فشار دادن یک دکمه می توان میزان صدا را کنترل کرد ، بلکه آنها دارای اتصال هدفون نیز هستند. بنابراین می توانید بدون اینکه کسی چیزی از صدای آن بشنود تمرین کنید.

پیانوی آکوستیک

با شنیدن کلمه “پیانو” احتمالاً ابتدا به پیانوی آکوستیک فکر می کنید. این پیانوی مکانیکی کلاسیک است که گاهی اوقات آن را پیانوی دیواری یا پیانوی ایستاده نیز می نامند.

صدا وقتی ایجاد می شود که چکش های کوچک هنگام فشار دادن کلیدها به سیم های مربوطه برخورد می کنند و باعث لرزش آنها می شود. جعبه صدای بزرگ ساخته شده از چوب این صدا را تقویت می کند.

این پیانو باید کمی از دیوار فاصله داشته باشد و حدود نیم متر از هر دو طرف و همچنین بالاتر باقی بماند ، به طوری که برای کارهای تعمیر و نگهداری به راحتی در دسترس باشد.

عرض پیانوهای کلاسیک معمولاً بین 140 تا 155 سانتی متر و عمق 50 تا 70 سانتی متر  را دارا هستند . ارتفاع می تواند از 1 متر تا بیش از 1 متر 30 متغیر باشد. در یک اتاق کوچک با حداکثر 20 متر مربع باید پیانوی کوچکی را انتخاب کنید تا صدای آن خیلی قدرتمند به نظر نرسد. پیانوی با ارتفاع 120 سانتی متر در اتاق های 40 متری یا بیشتر انتخاب خوبی است.

به دلیل مکانیک پیچیده صدا ، پیانوی آکوستیک بسیار سنگین است و حمل و نقل آن آسان نیست . از آنجا که آنها باید هر از گاهی توسط یک تنظیم کننده پیانو تنظیم شوند ، بنابراین شما باید هزینه های نگهداری منظم را نیز داشته باشید.

خرید پیانوی آکوستیک در حال حاضر کاملاً گران است : برای یک پیانوی مبتدی استفاده شده باید حداقل 30 تا 45 میلیون و بستگی به ساختار پیانو مبلغ بالاتر نیز بپردازید ، سازهای ساخته شده در آسیا ارزان تر در دسترس هستند ، برای یک پیانوی جدید ساخت آلمان باید مبالغ بیشتری را بپردازید.

پیانوی برقی یا پیانوی دیجیتال

این نوع پیانوها ابزاری هستند که در آنها دیگر صدا با ضربه زدن به سیم به صورت مکانیکی تولید نمی شود بلکه به صورت الکترونیکی یا دیجیتالی تولید می شود.

اصطلاحات پیانوی برقی و پیانوی دیجیتال اغلب به طور مترادف استفاده می شوند. مانند یک پیانوی آکوستیک ، این سازها 88 کلید دارند که مقاومت جزئی در برابر  فشار دارند. در این پیانو سعی بر این است که احساس پیانوی آکوستیک را به بهترین شکل ممکن تقلید کنید.اما باید توجه کرد که قدرت و حجم صدای این نوع هیچ گاه با پیانوهای آکوستیک قابل مقایسه نیست و ضعیف تر می باشد. چرا که فضای پیانوهای آکوستیک باعث افزایش حجم صدا و تقویت آن می شود.

از نظر صدا ، یک پیانوی دیجیتال هرگز نمی تواند کاملاً با پیانوی مکانیکی مطابقت داشته باشد ، به خصوص با پیانوی بزرگ بسته به مدل ، تنظیمات مختلف صدا دارد که به شما امکان می دهد صداهای مختلف پیانو را امتحان کنید.

میزان صدا به صورت جداگانه قابل تنظیم است و اگر می خواهید اواخر شب تمرین کنید ، می توانید به راحتی هدفون را به برق وصل کنید.

پیانوهای دیجیتال معمولی اغلب شباهت زیادی به پیانوی مکانیکی دارند ، اما تفاوت هایی در اندازه و وزن پیانو وجود دارد. با این حال ، آنها کمی کوچکتر و سبک تر هستند .

در ادامه به معرفی انواع مدل های این نوع از پیانو میپردازیم.

پیانو دیواری (Vertical Upright)

پیانوهای دیواری در ارتفاع های مختلف، با بدنه اغلب با چوب تمام شده متفاوت و انواع مدل ساخت بدنه وجود دارند که بدون شک می توانند سلیقه شما را راضی کنند. در اولین قدم مهمترین پارامتر برای اینکه متوجه شوید پیانو عمودی چقدر حالت مبتدی دارد. و چقدر حالت حرفه ای ارتفاع پیانو دیورای است. ارتفاع یک پیانو دیواری از کف زمین تا بالای آن اندازه گیری می شود. (چه پیانو چرخ داشته باشد چه نداشته باشد).

دلیل این امر بیشتر به این خاطر است که عرض و تقریبآ عمق پیانو ها با کمی تفاوت یکسان است. و این ارتفاع ساز است که در حجم بدنه پیانو تاثیر بیشتر را می گذارد. هرچه ارتفاع بیشتر باشد پیانو حجم صوتی بیشتری دارد. حجم صوتی ارتباطی به رنگ یا شفاف و مات بودن صدا ندارد و صرفآ صوت حاصله از این پیانو قوی تر خواهد بود. چرا که پیانو بلند علاوه بر آنکه سیم های طولانی تری هم دارد، صفحه صدای (Sound Board) بزرگتری دارد که باعث تولید صدای قوی تر می گردد.

پیانوهای اسپینت (Spinet)

معمولآ کوتاه ترین نوع پیانوهای دیواری و از ارزانترین نوع آنها هستند. ارتفاع این پیانوها از حدود ۹۰ سانتیمتر شروع می شود. و تا حداکثر ۱۰۰ سانتیمتر ادامه دارد. جعبه صدای آنها کوچک و سیستم انقال نیرو (Action) آنها ساده ترین شکل خود را دارد. به همین علت، اغلب قیمت مناسبی دارند و برای مبتدی هایی که معلوم نیست در آینده نوازندگی را ادامه دهند بسیار مناسب است. فاصله سطح کی برد تا بلندترین قسمت این پیانوها بسیار کم بوده و حداکثر حدود ۲۰ سانتیمتر است.

 پیانو های کنسول (Console) 

از ارتفاع حدود ۱۰۰ سانتیمتر شروع می شود و تا حدود ۱۱۰ سانتیمتر ادامه پیدا می کند. ساختمان سازه آنها بگونه ای است که بدنه ای بسیار محکم و بادوام دارند و معمولآ در آموزشگاه ها یا مدارس موسیقی و نیز استودیوها برای تمرین نه معمولآ ضبط از آنها استفاده می شود. انواع آمریکایی این پیانوها که در بازار ایران کم هستند زیبایی خاصی دارند. و روی بدنه خارجی آنها زیاد کار شده است.

اگر قصد دارید از ابتدا پیانویی بخرید که به احتمال زیاد دیگر آنرا عوض نکنید، حتمآ از نوع کنسول انتخاب کنید. چراکه قیمت و دوام خیلی خوبی دارند. بدنه این پیانوها بخصوص در قسمت کی برد، محل قرار دادن نت موسیقی (Music Rest) و نیز دیواره های اطراف کی برد به گونه ای ساخته شده است که شباهت زیادی به پیانو های بزرگ (رویال) دارد. به تفاوت سطح بالایی پیانو از کی برد در پیانوهای اسپینت و کنسول دقت کنید.

پیانو دیواری حرفه ای

از ارتفاع ۱۱۰ سانتیمتر به بالا معمولآ پیانوهای حرفه ای شروع می شود. ارتفاع این پیانو ها ممکن است در بهترین حالت به ۱۳۳ سانتیمتر هم برسد. البته ناگفته نماند که برخی از مدل های بسیار قدیمی پیانوهای دیواری تا ارتفاع ۱۵۰ سانتیمتر هم ساخته شده اند، اما امروزه حداکثر در ارتفاع ۱۳۳ و اغلب ۱۳۰ سانتیمتر ساخته می شوند. فراموش نکنید که طول سیم ها، کیفیت سیستم انتقال نیرو (Action) سایزهای بالای این پیانوها از بسیاری پیانوهای بزرگ (رویال) که در ابعاد کوچک ساخته می شود بهتر است.

همانند پیانوهای دیورای پیانوهای بزرگ (رویال) در اندازه های مختلف ساخته می شوند که تفاوت اصلی آنها با یکدیگر در طول پیانو است. طول یک پیانو بزرگ (رویال) از قسمت جلوی کیبورد تا انتهای پشتی آن اندازه گیری می شود. امروزه با توجه به ساخت صنعتی این پیانوها قیمت آنها نیز کاهش چشمگیر پیدا کرده بگونه ای که می توان با بودجه نه خیلی زیاد اندازهای کوچک آنرا تهیه کرد.

کوچکترین سایز این پیانوها Baby (بچه)

طول این پیانوها از حدود ۱۴۵ سانتیمتر شروع می شود و تا حداکثر ۱۶۰ سانتیمتر ادامه دارد. پیانوهای Baby طرفداران بسیاری دارد چرا که ابعاد آنها بگونه ای است که در بسیاری از خانه ها می توان برای نگهداری آن محلی را اختصاص داد. تجربه نشان داده است که اغلب پیانوهای Baby بهتر از پیانوهای خوب دیواری نیستند پس اگر الزام خاصی ندارید، خرید یک پیانو خوب دیواری بر یک پیانو Baby ارجحیت دارد.

پیانوهای متوسط یا Medium Grand 

طول آنها از حدود ۱۶۰ سانتیمتر شروع می شود و تا حدود ۲۱۵ سانتیمتر ادامه دارد. Professional Grand سازی در حدود ۱۹۰ سانتیمتر در این رنج است که معمولآ نوازندگان حرفه در منزل از آن استفاده می کنند. از حدود ۲۰۰ ۲۱۵ سانتیمتر پیانوهای بزرگ را با نام Artist می شناسند که هنرمندان در اجراها از آنها استفاده می کنند.

طول سیم بلند، صفحه صدای وسیع و جعبه بزرگ از جمله ویژگی های این پیانوها است که به آن توانایی تولید حجم صدای بالا می دهد. با توجه به ابعاد این رنج از پیانوهای بزرگ (رویال) از آنها معمولآ بعنوان پیانوهای خاص در مدارس موسیقی، استودیوهای ضبط، سالن های کوچک و متوسط کنسرت و … استفاده می شود.

بزرگترین سایز پیانوهای بزرگ (رویال)

ممکن است تا ۲۷۵ سانتیمتر هم طول داشته باشند که معمولآ جز در اجراهای بسیار جدی موسیقی و سالن های کنسرت بزرگ و تالارهای اجرای موسیقی کاربردی ندارند. برخی از این سازها در قسمت باس تعداد کلید های بیشتری هم دارند و ممکن است بجای ۸۸ تا ۹۶ کلاویه داشته باشند. پیانوها در این رنج با نامهای Half Concert یا Full Concert با توجه به طول آنها نیز نامیده شوند.

پیانوی دیواری ساز رایج شستی داری است که در آن سیمها بوسیله چکش ها به صدا در می آیند. کاربرد آن بسیار گسترده تر از پیانوی بزرگ است چرا که ارزان تر است و فضای کمتری را اشغال می کند. سیمها بیشتر بصورت عمودی است تا بحالت افقی. پیانوی دیواری برای نواختن دامنه وسیعی از موسیقی که شامل آهنگ های متداول و موسیقی کلاسیک است بکار می رود.

حال که با انواع پیانو آشنا شده اید شما عزیزان را دعوت مینماییم برای مشاهده و خرید انواع پیانو پرفروش در بازار روی دکمه زیر کلیک نمایید.

برای خرید به دنبال چه پیانوی بگردید

یک نکته مهم در جستجوی بهترین پیانو برای شما اهدافی است که با درس پیانو دنبال می کنید. (به عنوان مثال در کلاس های پیانو ). هر کسی که “فقط” می خواهد اصول نواختن پیانو را بیاموزد تا گاه به گاه آهنگ های مورد علاقه خود را بنوازد ، بهتر است با یک مدل سطح مقدماتی خوش ساخت فعالیت کند .

اگر مطمئن هستید که در یک دوره طولانی به شدت تمرین خواهید کرد و حتی ممکن است هدف شما آموزش حرفه ای پیانو باشد ، ارزش آن است که از همان ابتدا روی یک پیانو با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید.

البته انتخاب نهایی نیز به بودجه ای که در دسترس دارید بستگی دارد. برای یافتن ترکیبی از کیفیت و قیمت خرید را مد نظر داشته باشید. بهتر است لیستی با تمام نکاتی که برای شما مهم هستند (فضا ، صدا ، عملکردها و …) تهیه کنید .

ویژگی ها

از ویژگی های کیفی یک پیانوی خوب ، ویژگی های صدا هستند . در حالت ایده آل ، شما باید پیانوهای مختلف را امتحان کنید. و صدا و خوش ساخت بودن آن را با یکدیگر مقایسه کنید. اگر خودتان به اندازه کافی نمی توانید پیانو بنوازید ، می توانید از شخصی که می شناسید یا معلم پیانوی خود بخواهید که با شما به فروشگاه  موسیقی بیاید.

همچنین ارزشمند است که در محدوده قیمتی که در مغازه های مختلف تعیین کرده اید ، پیانوها را امتحان کنید. همه فروشندگان مدل های یکسانی را ارائه نمی دهند. که این امر مقداری زمان و صبر می خواهد. از آنجا که هزینه های زیادی برای پیانوی جدید خود پرداخت خواهید کرد ، این تلاش ارزشمند است تا خرید بدی انجام ندهید.

برای اینکه صدای پیانو برای مدت طولانی خوب باشد ، کیفیت مواد بکار رفته در آن از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. سازهای بسیار ارزان قیمت معمولاً نقص هایی دارند که ممکن است در نگاه اول به چشم نیاید. اما پس از مدت کوتاهی قابل توجه می شوند. در اینجا نیز می بایست مقایسه مدل های تولیدکنندگان مختلف را بررسی دقیق نمایید.

اگر می خواهید یک پیانوی آکوستیک جدید بخرید ، بهترین کار این است که به تولیدکنندگان Yamaha و Kawai نگاهی بیندازید . سالهاست که هر دو با نسبت قیمت و عملکرد خوب شناخته می شوند.

کدام پیانو برای مبتدیان بهتر است

شروع نواختن پیانو لزوماً به معنای صرف هزینه زیاد نیست. انتخاب عظیمی از پیانو دیجیتال وجود دارد که صدا بسیار خوب، انتقال احساس واقعی و حتی برای یک بودجه کوچک تر مقرون به صرفه می باشد.

مزیت دیگر این است که فضای کمتری اشغال می کنند ، حمل و نقل آنها راحت تر است و نیازی به تنظیم آنها نیست. بنابراین یک پیانوی دیجیتال باری اضافه بر دوش شما نخواهد بود و اگر از کیفیت خوبی برخوردار باشد ، حتی پس از سالها نیز لذت زیادی را برای شما ایجاد می کند. و همچنین شما را برای تمرین انگیزه می دهد.باید بدانید که پیانویی که از نواختن آن لذت ببرید انگیزه شما را برای تمرین بهتر سوق می دهد.

بسته به دامنه قیمت ، یک پیانو دیجیتال عملکردهای مختلفی دارد . همیشه نمی توان یک مرور کلی انجام داد و قضاوت کرد که واقعاً کدام یک از آنها باید برای یک مبتدی انتخاب شود. هنگام خرید اولین پیانوی دیجیتال ، باید مطمئن شوید که حداقل شرایط زیر را دارد :

ویژگی ها
 • دارای 88 کلید 
 • نمونه هایی با کیفیت بالا از پیانوهای دیجیتال با دامنه دینامیکی گسترده (بلندترین تا آرام ترین صدا) و پایداری خوب (صدای با دوام طولانی که به ندرت دچار مشکل می شوند.)
 • کیفیت بلندگوها (صدای متعادل ، نه باس و نه سه برابر سنگین)
 • دارای مترونوم داخلی باشد
 • دارای عملکرد چندصدایی 
 • دارای وضوح صدا مناسب
 • پدال های مناسب
فیلتر معیارها
 • اتصال USB یا بلوتوث
 • ضبط کننده (می توانید هنگام پخش صدا را ضبط کنید و سپس آن را پخش کنید)
 • بانک اطلاعات آهنگ ها
 • عملکرد همراه
 • Transpose (به شما امکان می دهد کلید را بدون پخش آکورد تغییر دهید)
 • کنترل از طریق برنامه
 • حالت دوگانه (با فشار دادن یک کلید دو صدای مختلف شنیده می شود)
 • حالت تقسیم (صفحه کلید به نصف تقسیم شده و هر نیمه صدای متفاوتی را پخش می کند)
 • حالت Duo (صفحه کلید نصف شده است ؛ هر دو نیمه دقیقاً همان آهنگ ها و صدای یکسانی را تولید می کنند. این عملکرد برای تمرین جفتی مناسب است.)

برای اینکه یک نمای کلی به شما ارائه دهیم ، ما سه پیانوی دیجیتال را به شما معرفی می کنیم. که به عنوان یک مبتدی می توان با آن تمرین نمایید. بهتر است خودتان آنها را امتحان کنید ، زیرا در پایان سلیقه شخصی شماست که تصمیم می گیرد.

رولند FP 10

پیانوی مرحله ای Roland FP 10 هر آنچه را که از یک ساز خوب سطح پایین انتظار دارید را در خود جای داده است. وزن 12 کیلوگرم حمل و نقل آن بسیار سبک و آسان است.

کلیدهای 88 مجهز به مکانیزم کاملاً وزنی چکش هستند و به لطف تقلید از سطح روکش  عاج ، حس بسیار مطلوب و اصیل ایجاد می کنند.

پیانوی استیج Roland دارای 15 صدا است که با تنظیمات صدای فراگیر و درخشندگی بیشتر قابل اصلاح است. صدا از طریق بلندگوها و هدفون تمیز و متفاوت است. با چندصدایی 96 نت ، صدای کاملی برای پیانوی سطح پایین دارد.

توابع اضافی:

 • دو حالته
 • حالت تقسیم
 • حالت دو نفره
 • مترونوم داخلی
 • ضبط کننده
 • جابجایی
 • اتصال بلوتوث و USB
 • برنامه هایی برای تنظیم دقیق و عملکردهای یادگیری

یاماها P-45

در تولید کننده ژاپنی یاماها می توانید انواع آلات موسیقی با کیفیت خوب و با قیمت مقرون به صرفه از جمله پیانوهای دیجیتال پیدا کنید.

این پیانوی برقی نیز یک پیانوی صفحه است که می تواند با لوازم جانبی مناسب و وزن  11.5 کیلوگرم ، حتی کمی سبک تر از مدل ارائه شده توسط رولند است.

کنترل کلیدهای وزنی 88 با مکانیزم چکش بسیار آسان بوده و بازی آنها نیز آسان است. پویایی لمسی را می توان در سه مرحله تنظیم نمود.

برای تلفن های موبایل رسا و همه کاره هستند و صدا با هدفون با کیفیت کمی متفاوت است.

صداهای متعدد و گوناگون 64-صدای کاملا کافی برای اکثر برنامه های کاربردی برای مبتدیان است.

با استفاده از حالت دوگانه ، حالت دوتایی و مترونوم داخلی ، مهمترین عملکردهای اضافی در آن قرار دارد و می توانید پیانوی برق را از طریق USB به کامپیوتر وصل کنید.

کاسیو CDP-S100

حمل و نقل این پیانوی دیجیتال (10.5 کیلوگرم) نیز آسان است و با پایه تطبیقی ​​در کمترین زمان به پیانوی خانگی تبدیل می شود. در صورت عدم امکان اتصال پیانوی برقی به شبکه برق ، می توان آن را با 6 باتری قلمی بکار گرفت که بیش از 10 ساعت لذت نواختن را به شما می دهد.

صفحه کلید کاملاً وزنی با 88 کلید دارای سطحی کمی خشن  حس اصیل ایجاد کرده و از لغزش آن جلوگیری می کند.

Casio CDP-S100 به 10 صدای مختلف مجهز است که نمونه برداری بسیار خوبی دارد و به نظر متعادل و درخشان می آید. این توسط بلندگوهای قدرتمند پشتیبانی می شود . هنگام اتصال هدفون ، بلندگوها به طور خودکار بی صدا می شوند.

توابع اضافی شامل عملکرد لایه است ، که در آن می توان دو صدای مختلف را با هم قرار داد ، یک ترانسپوزر برای تغییر زمینه و جلوه های reverb و chorus.

این پیانوی سطح ورودی همچنین دارای مترونوم داخلی و پورت USB است. اگر تلفن هوشمند یا رایانه را به پیانو متصل کرده و از طریق برنامه کنترل کنید ، این کار کاملاً واضح است و حتی ساده تر می شود.

خرید پیانوی دست دوم

آیا ترجیح می دهید یک پیانوی آکوستیک بخرید ، اما بودجه شما برای ساز جدید کافی نیست؟ در این صورت می توان ارزش جستجوی پیانوی دست دوم را داشته باشد.

در هنگام خرید پیانوی دست دوم ، چند نکته باید در نظر گرفته شود تا در نهایت مجبور به پرداخت هزینه های تعمیر و نگهداری زیاد نباشید. بیشتر پیانوها که از طریق تبلیغات طبقه بندی شده خصوصی بسیار ارزان به فروش می رسند. اغلب حتی با تعمیرات پیچیده و گران قیمت نیز دیگر قابل استفاده نیستند.

اگر می خواهید پیانوی دست دوم بخرید ، باید چند نکته را در نظر بگیرید تا واقعاً در هزینه خود صرفه جویی کنید.

به طور کلی ، ما خرید پیانوهای قدیمی با مکانیسم دمپر فوقانی (دامپرها بالای سر چکش روی سیم ها نیستند) را توصیه نمی کنیم. زیرا بسیار شکننده هستند. اگر درب آن را باز کنید و به داخل پیانو نگاه کنید ، خیلی راحت این را می بینید.

مرحله اول

شما باید تصور کلی از ساز ارائه شده داشته باشید. آیا می توانید آسیب خارجی ، علائم رطوبت یا حتی فرسودگی را ببینید.

فاصله هر کلید تا کلید بعدی باید یک اندازه باشد،با هیچ شکاف و اختلاف ارتفاعی. برای امتحان هرکدام را جداگانه فشار دهید تا مطمین شوید به درستی عمل می کنند. کلیدها نباید خیلی شل و حالت فرسوده داشته باشند. مطمئناً ، هر بار که هر کلید را می زنید ، باید به صدا در بیاید ، که هنگام رها کردن نیز باید ساکت بماند. پدال ها نیز نباید خیلی فرسوده باشند .

مرحله دوم

نگاهی به داخل کاملاً ضروری است. در اینجا نیز ، اولین برداشت مهم این است که هیچ گونه زنگ زدگی در فلز مشاهده نشود. این یک معیار بسیار مهم است.چرا که اگر پیانو در شرایط رطوبتی قرار گرفته بشدت فرسوده می شود.

به دقت به سر و نمدهای فشرده شده چکش نگاه کنید . نشانه های اندک از سایش طبیعی است . اما سر چکش نباید عمیقاً بریده شود و نمدها نباید شکسته شوند. جایگزینی آنها امکان پذیر است ، اما بسیار گران قیمت است.

تمام نقاط تخته و صفحه را با دقت بررسی نمایید. نباید ترک خورده باشد و موارد باید در جای خود محکم باشند.

مرحله سوم

اگر پس از بررسی دقیق نتوانستید نقص جدی پیدا کنید.می توانید به سمت نواختن بروید . وقت خود را برای این مرحله صرف کنید. در پایان ، شما باید با ساز راحت باشید و صدای بسیار خاص آن را دوست داشته باشید.

هنگام خرید ابزار دست دوم ، توصیه می شود نسخه های مختلف ارائه شده را نیز امتحان کنید . به این ترتیب شما از یک طرف ارزیابی وضعیت را انجام می دهید و از طرف دیگر شنوایی خود را نسبت به ویژگی های مختلف صدا حساس می کنید.

لازم است که قبل از خرید از فروشنده بخواهید تا دستگاه رابرای مدتی ضمانت نماید. تا در صورت مشکل دار بودن بتوانید برای حل این موضوع پس از مدتی به توافق برسید.

امیدواریم توانسته باشیم شما عزیزان را برای خرید یک پیانوی خوب و مناسب راهنمایی کرده باشیم.

نظر شما در مورد خرید پیانوی مناسب چیست؟ لطفا از طریق ارسال پیام در زیر همین مطلب نظرات ارزشمند خود را بیان نمایید.

مجله اینترنتی افق برتر

1 نظر در “برای شروع چه پیانویی بخریم بهترین پیانو را چگونه می توان انتخاب نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.