یخچال

برای جهیزیه چه یخچالی بخریم ( تمام نکاتی که قبل از خرید یخچال نیاز دارید )

یخچال با عملکرد مناسب

هرکسی که مجبور شده است مدتی بدون یخچال سر کند . بعد از آن فقط  از این دستگاه قدردانی کرده است! سبزیجات ، پنیر ، گوشت و بسیاری از غذاهای دیگر در یخچال  به طرز مطلوبی تازه نگهداری می شوند.

یخچال یکی از آن وسایلی است که شما یکبار خریداری می کنید و احتمالاً تا مدت زیادی باقی می ماند. خرید یخچال جدید یک معامله بزرگ است. انتخاب اشتباه می تواند به معنای تصمیمی باشد که اساساً با آن اشتباه تا مدت ها درگیر باشید.

برای خرید یخچال مناسب نکاتی وجود دارد که قبل از خرید آن می بایست به این موارد دقت نمود.تابتوانیم بهترین و در عین حال هوشمندانه ترین انتخاب را در انبوهی از یخچال های ایرانی و خارجی داشته باشیم.

در ادامه مطلب در مجله افق برتر به نکات قبل از خرید می پردازیم. امیدواریم تا حدودی بتوانیم شما عزیزان را قبل از خرید یک یخچال مناسب راهنمایی کنیم.

ظرفیت یخچال را تعیین کنید

واحد سنجش ظرفیت یخچال را با لیتر مشخص می کنند.اندازه یخچال و فریزر شما به تعداد افراد در خانه و نوع استفاده بستگی دارد: افراد مجرد با حجم 100 لیتر می توانند زندگی خود را بگذرانند ، در حالی که 140 لیتر برای زوجین توصیه می شود. برای هر شخص اضافی می توانید 50 لیتر اضافه کنید. بنابراین یک خانواده چهار نفره باید حدود 240 لیتر ظرفیت خنک کننده در دسترس داشته باشد. 

اگر غالباً مهمانی می گیرید و پذیرایی می کنید ، بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید حداقل آشپزخانه شما به یک بخچال 300 لیتر مجهز باشد. در این موارد یخچال ساید بای ساید  انتخاب درستی است. با این وجود ، میزان استفاده بین 400 تا 600 لیتر است. 

به بهره وری انرژی توجه کنید

هرچه یخچال خود را روی سرمای بیشتری برنامه ریزی کنید ، داشتن فناوری صرفه جویی در انرژی از اهمیت بیشتری برخوردار است. در غیر این صورت خنک کردن یک لذت گران خواهد بود!

قیمت ظاهرا ارزانتر یک دستگاه سطح پایین با کلاس راندمان پایین ، به دلیل مصرف بالاتر انرژی که باید برای عمر مفید آن فاکتور داشته باشید ، به سرعت تسویه می شود . زیرا یخچال و فریزر در تمام طول سال 24 ساعت شبانه روز کار می کند.

کلاس بهره وری انرژی

این کلمات تاکنون بارها به گوش شما خورده است. یک فروشنده صالح هرگز یخچال و فریزری را پیشنهاد نمی کند که در کلاس بهره وری انرژی حساب نشود. وی در دستگاههایی که حداقل دارای یک علامت بعلاوه در تعیین نوع هستند به شما مشاوره می دهد.

دستگاه های با بالاترین راندمان کلاس A +++ بهترین هستند. قانون کلی برای دستگاههایی با اندازه قابل مقایسه علامت مثبت است: + اضافی در نام بعد از A باعث صرفه جویی در برق 25 درصدی می شود. بنابراین یک دستگاه خنک کننده A ++ تقریباً 25 درصد بیشتر از یک مدل A +++ با همان حجم به برق نیاز دارد.

پس با یک انتخاب خوب می توانید در دراز مدت با پرداخت هزینه برق کمتر و صرفه جویی در انرژی هزینه پرداختی بابت خرید اولیه را مجدد به جیب خود باز گردانید.

راهنمای خرید یخچال فریزر

کشوهای صفر درجه ، طراوت بیشتر برای مدت زمان طولانی تر

تولیدکنندگان این کشوهای صفر درجه را با نام های ” Biofresh “، ” Vitafresh ” یا ” Longfresh “: در یخچال و فریزر نام گذاری می کنند. این کشوهای خنک کننده منطقه ای است که به طور فزاینده ای به استاندارد یخچال تبدیل می شود.

در منطقه صفر درجه یک یا دو کشو در یخچال وجود دارد که دمایی در حدود صفر درجه دارند. با دو  مورد “خشک” و “مرطوب” تقسیم می شود. مدت هاست که در یخچال های بزرگ دو محفظه در یک دستگاه معمول است.

در منطقه مرطوب با درجه صفر ، می توانید میوه ها ، سبزیجات و سالادها را به طور موثری خنک کنید.کیفیت محصولات قرار گرفته در این کشو یک هفته یا بیشتر حفظ می شود.

در کشوی خشک  می توانید غذاهای گوشتی ، ماهی و لبنیات را با همان اثر ذخیره کنید. غذا برای مدت زمان طولانی تری تازه می ماند. یخچال و فریزر بدون داشتن این ویژگی راحتی کمی برای شخص استفاده کننده ایجاد میکند . با این حال ، این نباید عاملی در انتخاب شما باشد.

اما هر کسی که تا به حال خنک کردن محصولات با کشوی صفر درجه را تجربه کرده است . هرگز دوست نخواهد داشت که یخچال وی بدون این حالت باشد. به هر حال ، نحوه پر کردن یخچال و فریزر بی اهمیت نیست. چرا که اصل موضوع تازه نگه داشتن محصولات با حداکثر حفظ کیفیت می باشد.

راهنمای خرید یخچال فریزر

دمای مناسب برای نوشیدنی ها 

لذت بردن هنگام نوشیدن ، یک نوشیدنی خنک در فصول گرم سال از کسی پنهان نیست. بسیاری از تولیدکنندگان یخچال هایی را ارائه می دهند که نوشیدنی ها را در دمای مناسب نوشیدن در محفظه خود می توان قرار دهیم. 

چه میزان به ظرفیت انجماد نیاز دارید.

انجماد به روشی هوشمندانه و صرفه جویی در مصرف انرژی،بخشی از برنامه ریزی فن آوری مناسب یک یخچال است. انجماد عملی است: با فناوری فریزر ، که میتوان انواع محصولات از قبیل گوشت ، مرغ ، ماهی ، انواع بستنی و… را در محفظه ای برای این عمل قرار دهیم.

از آنجا که فناوری انجماد به طور متوسط ​​حدود 30 درصد انرژی بیشتری نسبت به قسمت یخچال شما نیاز دارد ، با این حال باید واقعاً مقدار فضای فریزر مورد نیاز خود را تخمین بزنید. 

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که می خواهید مقادیر زیادی مواد برای فریز کردن داشته باشید ، خرید یک فریزر جداگانه در زیرزمین یا گوشه ای از آشپزخانه ایده آل است. زیرا یک فریزر نسبت به یخچال معمولی میزان قابل توجهی انرژی مصرف می کند. و حتی می توان گفت: محفظه فریزر استفاده نشده به همان انرژی کامل نیاز دارد.

یک محفظه فریزر کوچک با حجم 50 تا 80 لیتر یا یک فریزر با ظرفیت استفاده 100 تا 130 لیتر به راحتی با یخچال و فریزر انتخابی شما قابل ترکیب است. این اندازه ایده آل برای مخزن فریزر ، چند وعده غذایی منجمد ، بستنی برای یک دسر سریع یا انواع سبزیجات که  در زمستان طعم مناسب را به خورش می دهد مناسب است.

نحوه انتخاب محفظه فریزر یخچال

برای اینکه بتوانید مواد غذایی را برای مدت طولانی تری ذخیره کنید ، حداقل به یک محفظه یخچال سه ستاره نیاز دارید. 

مقادیر مختلف برای محفظه فریزر به شرح زیر می باشد:

* (1 ستاره) تا منفی 6 درجه سانتیگراد ؛ برای نگهداری کوتاه مدت مواد غذایی منجمد (حدود یک هفته)
** (2 ستاره) تا منفی 12 درجه سانتیگراد . تا حدود یک ماه
*** (3 ستاره) تا منفی 18 درجه سانتیگراد. تا سه ماه
**** (4 ستاره) منهای 18 درجه سانتیگراد و سردتر. تا یک سال و بیشتر 

بدون برفک زدگی یا برفک زدگی کم

عمل یخ زدایی در یخچال های مدرن از گذشته مرسوم شده است. سیستم های مختلفی در دستگاه ها تعبیه شده است که برفک زدایی را کم می کنند یا حتی کاملاً برای شما از بین می برند. به آنها Low or No Frost گفته می شود.

سیستم برفک زدگی کمتر

 این سیستم ها تشکیل برفک را در فریزر تا 80 درصد کاهش می دهد. این بدان معناست که در این دستگاه ها عمل برفک زدایی بصورت 100 درصد انجام نمی گردد . اما خیلی بهتر از دستگاهی است که از فناوری برفک زدایی  برخوردار نیست. این امر از طریق یک پوشش خاص بر روی دیواره های داخلی ، که از چسبیدن برفک در فریزر به راحتی جلوگیری می کند ، حاصل می شود.

سیستم بدون برفک

این عملکرد تضمین می کند که به هیچ وجه برفک ایجاد نمی شود. در حالت ایده آل ، این بدان معنی است: دیگر اقدامی برای برفک زدایی لازم ندارد. این کار با استفاده از سیستم پیچیده گردش هوا انجام می شود . که رطوبت فریزر را از بین می برد و مانع از رسوب آن در دستگاه به عنوان یک لایه یخ می شود.

با این حال ، فن در گردش نیز برق مصرف می کند . به همین دلیل یخچال های فریزر با عملکرد No Frost معمولاً کلاس کارآیی انرژی ضعیف تری نسبت به دستگاه های بدون Frost دارند. اما اجازه ندهید این شما را فریب دهد. فن گردش هوا ممکن است به برق بیشتری احتیاج داشته باشد ، اما مصرف انرژی آن بسیار کمتر از کار با یخچال با برفک زدگی است. حتی یک لایه نازک یخ تضمین می کند که مصرف انرژی یخچال به طور قابل توجهی افزایش می یابد. و همانطور که می دانید ، هفت روز در هفته 24 ساعت کار می کند.و با یک حساب سرانگشتی میتوان فهمید که چه میزان باید در سال هزینه برق پرداخت نمایید.

عمل برفک زدایی خودکار

سیستم های برفک زدگی کمتر و یا بدون برفک را با برفک زدایی خودکار اشتباه نگیرید. یخ زدایی خودکار فقط زمانی وارد عمل می شود که یخ از قبل تشکیل شده باشد . در حالی که سایر کارها از همان ابتدا برای کند کردن یا جلوگیری از تشکیل یخ انجام شده است.

بسته به سازنده ، عملکردهای مختلفی برای سیستم دیفراست خودکار استفاده می شود. اصل اساسی برای همه آنها مشابه است. هنگامی که در فضای داخلی فریزر سرمای مطلوبی حاصل می شود ، کمپرسور از کار می افتد. اگر چنین اتفاقی بیفتد ، میله های گرمایشی پشت دیواره های جانبی فعال می شوند. گرمای موجود حاضر در فریزر را مایع کرده و به کانال زهکشی دستگاه می رساند. این فرآیند به طور دائمی صورت می گیرد ، به این معنی که یک لایه ضخیم یخ نمی تواند تشکیل شود. متخصصان فروش معمولا یخچال و فریزر را توصیه می کنند. که درای عملکرد برفک زدگی کم یا بدون برفک همراه با سیستم یخ زدایی خودکار باشد. بنابراین یخچال بدون برفک تضمینی دارید.

راهنمای خرید یخچال فریزر

حال که با معیارهای انتخاب یخچال مناسب برای خرید آشنا شده اید.توجه شما را جلب می نماییم به پرفروش ترین و محبوب ترین یخچال های موجود در بازار.

ما برای راحتی شما آنها را در سایت همکار دسته بندی نموده ایم با کلیک بر روی دکمه زیر میتوان هرکدام را مشاهده و خریداری نمایید.

یخچال های مدرن همراه با علایم هشدار دهنده

نوآوری های  بیشتر در یخچال های جدید باعث شده است که در حین کار با آنها هشدارهای را دریافت نماییم که این هشدارها باعث طول عمر این دستگاه می گردد.

هشدار گرم شدن محیط بیش از حد

اگر درجه حرارت در فضای داخلی به طور قابل توجهی افزایش یابد ، یک سیگنال هشدار دهنده به صدا در می آید. این اطمینان می دهد که یخچال مدت زیادی باز نماند و در نتیجه بیش از حد گرم شود. 

یا علایم و هشدارهای دیگر که می تواند سازنده یخچال بر روی آن اعمال نماید. تا در صورت لزوم بدانید یخچال چه عیب و ایرادی دارد و با تعمیرکار یا نماینده آن تماس و برای رفع مشکل اقدام نمایید.

در پایان چک لیستی کامل از موارد ذکر شده برای خرید یک یخچال مناسب با بهترین عملکرد  را یادآور می شویم.

  • یک یخچال با صرفه جویی در مصرف انرژی انتخاب کنید – کلاس راندمان A ++ یا A +++ توصیه می شود.
  • چگونه از محفظه خنک کننده استفاده می کنید: ذخیره سازی کوتاه مدت یا ذخیره سازی طولانی مدت؟
  • هنگام خرید ، توجه به ظرفیتهای لازم (مهمانان عادی ،  آخر هفته ، رویدادها) ضروری است.
  • موقعیت یابی: یخچال را در جایی قرار دهید که هیچ منبع حرارتی در آن وجود نداشته باشد. و هنگام پخت و پز فقط در مسافت های کوتاه راه بروید
  • اندازه را دقیقاً تعیین کنید: ظرفیت خنک کننده 100 لیتری برای مجردها ، 140 لیتر برای زوج ها. برای هر شخص اضافی 50 لیتر اضافه کنید. علاوه بر این ، به ازای هر نفر 50 لیتر ظرفیت را حساب کنید.
  • برای منجمد کردن محصولات بیشتر: برای این امر لازم است فریزر جداگانه خریداری نمایید.
  • یخچال شما درای عملکرد برفک زدگی کم یا بدون برفک همراه با سیستم یخ زدایی خودکار باشد. بنابراین یخچال بدون برفک تضمینی دارید.
  • برای تازه نگه داشتن غذاها و میوه و سبزی جات خود یخچالی دارای یک یا چند کشوی دارای دمای صفر درجه خریداری نمایید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب راهنمایی های لازم برای خرید یک یخچال خوب  را برای شما عزیزان داشته باشیم.

منتظر نظرات ارزشمند شما همراهان عزیز هستیم.

مجله اینترنتی افق برتر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.