آرایشی،بهداشتی و سلامت, لوازم بهداشتی

چگونه بوی خوبی بدهیم ( 19 مورد ازکارهای که انجام دهیم تا تمام طول روزبوی خوبی داشته باشیم)

چگونه بوی خوبی بدهیم

آیا تا به حال از کنار شخصی عبور کرده اید و بوی او را فقط برای یک ثانیه ای که در اطراف شما بودند دوست داشته باشید؟

ظاهراً همه ما می دانیم که بوی خوب به همان اندازه مهم است که وقتی در کنار مردم هستید احساس رضایت  داشته باشید. حتی اگر عطرها و رایحه‌ها بتوانند نقش بسیار مهمی ایفا کنند، نکات و راه‌های دیگری وجود دارد که می‌توانید بدانید چگونه در طول روز بوی خوبی داشته باشید، چه با عطر یا بدون عطر.

در اینجا 19 نکته در مورد چگونه بوی خوش بدهیم وجود دارد که ممکن است در ابتدا به کمی تلاش نیاز داشته باشید، اما وقتی همه چیز در پایان درست شود، شما فردی خواهید بود که مردم سر خود را به سمت او خواهند برد. پس در ادامه با مجله افق برتر همراه باشید.

چگونه بدون زحمت در تمام طول روز بوی خوبی داشته باشیم

1. مقدار زیادی آب بنوشید

می توان تاکید داشت که نوشیدن مقدار زیاد آب برای بوی خوب در طول روز چقدر مهم است . اول اینکه، نوشیدن آب کافی می‌تواند برخی از عطرهای ناخوشایند غذاهایی مانند پیاز، سیر و… را که ظاهراً عاشق خوردن آن‌ها هستیم رقیق کند و به شما اطمینان دهد که همیشه نفس تازه‌ای دارید. دوم، همچنین به تعریق کمتر در زیر بغل یا سایر نواحی کمک می کند و شما را در تمام طول روز سرحال نگه می دارد.

در زیر چند نمونه قمقمه آب برای همراه داشتن مدام آب با خود وجود دارد که می توان مشاهده و خرید نمایید.

2. ماندگاری عطر خود را بیشتر کنید

اگر عطر کمی بیشتر از حد معمول ماندگاری داشته باشد چه؟  بنابراین در اینجا چند نکته وجود دارد که باید برای ماندگاری بیشتر عطر خود بدانید.

 1. قبل از استفاده عطر از وازلین استفاده کنید. وقتی قبل از عطر یک پایه چسبناک روی نقاط نبض بزنید، مطمئناً کمی بیشتر ماندگاری دارد.این روش مطمئنن جواب میدهد.
 1. عطر خود را مالش ندهید . مالیدن مچ دست پس از استفاده از عطر می تواند نت های بالایی عطر را بشکند (رایحه ای که در پنج دقیقه اول استفاده از آن استشمام می کنید). همچنین، می تواند با روغن های طبیعی بدن شما ترکیب شود و به طور کلی رایحه ای جدید ایجاد کند. اگر بخواهیم در تمام روز بوی خوبی داشته باشیم.بنابراین به جای مالش ؛ فقط مچ دست ها را به یکدیگر، فشار دهید. این عمل عطر را منتقل می کند اما هنوز نت ها را نمی شکند.
 1. اکثر ما نمیدانیم که عطر در واقع با گرمای بدن فعال می شود. از آنجایی که نقاط نبض ما قسمت‌های گرم‌تری از بدن ما هستند، زیرا خون در نزدیکی سطح پوست پمپاژ می‌شود. از نظر فنی، نقاط نبض می توانند به فعال شدن مواد شیمیایی و عطرهای موجود در عطر کمک کنند.

اگر به وازلین نیاز دارید برای خرید می توانید ازدکمه زیر اقدام نمایید.

بهترین مکان برای اسپری کردن عطر کجاست ؟
 • پشت گوش
 • روی مچ دستت
 • داخل آرنجت
 • پشت زانو

3. بلافاصله پس از خروج از حمام بدن خود را مرطوب کنید

ممکن است شنیده باشید که عطرها یا هر رایحه ای در زمانی که روی نقاط مرطوب استفاده می شود ماندگاری بیشتری دارند. بنابراین استفاده از مرطوب‌کننده‌ها، روغن‌ها یا عطرهای معطر بلافاصله پس از خروج از حمام منطقی است.

نکته حرفه ای: اگر می خواهید عطر شما در تمام طول روز ماندگار شود، از شوینده های بدن، مرطوب کننده ها، کرم ها و عطرهای همان برند و رایحه استفاده کنید. این باعث می شود که عطر قوی تر شود. اگر شما عاشق عطرهای گرم هستید. بنابراین شوینده بدن و مرطوب کننده هر دو از یک رایحه گرم باشند.

4. یک ظرف اسپری همیشگی در کیف خود نگه دارید

بدیهی است که حمل یک بطری عطر بزرگ در کیف شما احمقانه و سنگین است. پس بهتر است نمونه هایی از عطر مورد علاقه خود را به همراه شیشه بزرگتر بخرید و عطر را در بطری مسافرتی اسپری کنید . یادتان باشد عطر را اسپری نمایید در غیر این صورت جریان هوا عطر رو اشباع میکند و مواد شیمیایی و ساختار آن تغییر می کند.

به همین دلیل همیشه ظرف اسپری عطر همراه داشته باشید. 

اگر ظرف اسپری نیاز دارید تا عطر خود را درون آن بریزید در زیر نمونه آن را برای فروش قرار داده ایم.

5. از پوشیدن لباس های پلی استر یا لباس های زیر ضخیم خودداری کنید

به خصوص در تابستان، پلی استر بدترین پارچه برای پوشیدن است زیرا عرق را جذب نمی کند و در نهایت بوی بدی برای بدن و اندام تناسلی ما ایجاد می کند (اگر لباس زیر مصنوعی بپوشید). بنابراین اگر واقعاً می خواهید بوی خوبی داشته باشید پارچه هایی را انتخاب کنید که تا حد امکان در حالت طبیعی خود نزدیک باشند. پنبه همیشه بهترین گزینه است.

6. به آرامی عطرها را روی ملحفه ها و بالش ها اسپری کنید

اگر ملحفه‌ها و بالش‌های خود را با عطرها یا رایحه‌های طبیعی مانند گلاب (که من شخصاً از آن استفاده می‌کنم) یا هر عطر دیگری اسپری کنید ، این به شما امکان می‌دهد تا سریع‌تر و بهتر بخوابید، زیرا رایحه تسکین‌دهنده  دارد. ثانیاً به داخل پوست شما نفوذ می کند و شما همیشه با بوی خوش از خواب بیدار می شوید.

شما می توانید از گلاب یا اسپری اسطوخودوس یا دیگر اسپری های بالش را همانطور که اکثر مردم ترجیح می دهند استفاده کنید. 

7. بوی نامطبوع دهان خود را کنترل نمایید.

ما صحبت کرده ایم که برخی از غذاهایی که دوست داریم بخوریم ممکن است بوی نامطبوعی داشته باشند. اگرچه نمی‌توانیم خوردن آنها را متوقف کنیم (از آنجایی که آنها را بسیار دوست داریم)، پس  ​​مطمئناً می‌توانیم بوی آن را با نوشیدن یک لیوان پر از آب، مسواک زدن و استفاده از محلول ضد عفونی کننده دهان یا انواع خوشبو کننده بوی دهان خود را کنترل نماییم .

8. یاد بگیرید چگونه عطرهای خود را لایه بندی کنید

این هنری است که هر عاشق عطر باید بداند. لایه بندی رایحه ها!

مطمئن شوید که اولین لایه رایحه (لوسیون) شما بر لایه بالایی (عطر) شما غلبه نمی کند. این به این معنی است که همیشه باید با رایحه قوی تر شروع کنید و آن را با رایحه سبک تر اضافه کنید تا بوی قوی تر، رایحه سبک تر را له نکند.

با لایه بندی عطر خود را بسازید. با ترکیب و درک ترفند بالا، می توانید عطرهای شخصی خود را نیز بسازید. همیشه قبل از نهایی کردن آنها، ابتدا آنها را روی پوست خود امتحان کنید زیرا به دلیل تفاوت در سطح حرارت بدن، عطرها روی هر پوستی متفاوت عمل می کنند.

9. پاهای بدبو عامل تغییر بازی هستند

برخی در زیر بغل و برخی روی پاها بیشتر عرق می کنند. ترفند ساده برای مقابله با بوی بد پاها این است که تا جایی که می توانید از اسپری ها و بوگیرهای کفش استفاده نمایید. تا بوی بد ناشی از عرق پا را جذب کند. شستن پاها با آب و صابون راه دیگری است. و این قطعا می تواند به شما کمک کند همیشه بوی خوبی داشته باشید.

10. کیسه های معطر را در کشوهای خود نگه دارید

نگه داشتن کیسه های معطر در کشوهایی که اقلامی مانند لباس زیر، لوازم جانبی یا هر لباس دیگری دارید می توانند جایگزین مواد شوینده شوند تا بدن شما بدون انجام کار زیاد بوی خوشی بدهد.

11. توپ های پنبه ای را با یک عطر اسپری کنید و آنها را در یک پلاستیک زیپ دار قرار داده.

2 تا 3 اسپری روی گلوله های پنبه کافی است تا نیازهای عطر شما را هنگام بیرون رفتن برطرف کند. فراموش نکنید که تمام هوای پلاستیک زیپ داررا قبل از قفل کردن آن خارج کنید. این می تواند جایگزین مناسبی برای حمل یک ظرف اسپری باشد.

12. آخرین قطره عطر را با یک لوسیون بدون بو مخلوط کنید تا از هدر رفتن آن جلوگیری کنید

همه ما عطرهایمان را تا آخرین قطراتش دوست داریم. اما اکنون می توانید آن تکه ها را در یک لوسیون یا کرم دست بدون عطر بریزید تا از هدر رفتن و لوسیونی که دقیقاً شبیه عطر مورد علاقه شما است جلوگیری کنید.

13. هرگز عطر خود را در حمام نگهداری نکنید

آیا نمی دانید چگونه در تمام روز بوی خوبی داشته باشید؟ این را امتحان کن!

نور، رطوبت و نوسانات دما می تواند باعث خراب شدن عطر شما شود و کیفیت و شدت عطر را کاهش دهد. بنابراین بهتر است عطرهای خود را در مکان های خنک و خشک مانند کمد لباس یا میز آرایش نگهداری کنید. و مطمئناً آنها را از دسترس نور مستقیم خورشید دور نگه دارید.

14. هرگز عطر خود را تکان ندهید

تکان دادن بطری می تواند به هوا اجازه دهد تا عطر را اشباع کند و از شدت و طول عمر آن بکاهد. و حتما شما این را نمی خواهید، درست است؟

15. چگونه موهایتان در تمام طول روز بوی خوبی بدهد.

درست مانند بدن ما، موهای ما نیز نقشی حیاتی در بوی خوب دارند. از آنجایی که سر ما نیز عرق می کند و باعث بوی بد می شود . در اینجا چند نکته برای خوشبو کردن موهایتان وجود دارد:

 1. تمرکز خود را بر شستن کامل پوست سر خود بگذارید تا کف کردن، آبکشی را تکرار کنید. این روش را متخصصین پوست و مو ارائه داده اند که روش بسیار صحیح برای شستن موها این است که ابتدا پوست سر خود را تمیز کنید. روی بقیه موها تمرکز نکنید. تمیز کردن پوست سر تضمین می کند که ابتدا تمام آلودگی و چربی پاک می شود. پس از آن، هر چه کف باقی مانده، آن را از روی موها پایین بیاورید و به آرامی آنها را تمیز کنید. به خاطر سلامت موی نباید (موی) خود را مالش دهید. این به شما اطمینان می دهد که بوی خوش را دربین موی خود خواهید داشت!
 2. چند قطره روغن ضروری را به شامپو خود اضافه کنید. این یک پک زیبایی جالب برای داشتن موهای همیشه شاداب است.
 3. قبل از پخش کردن عطر روی موهایتان، عطر را روی برس مو اسپری کنید. اگر عطر را مستقیم به موهای خود اسپری کنید این کار باعث به خطر انداختن سلامت مو می شود.
 4. یک عطر مو را که مخصوص موهای شما طراحی شده است اسپری کنید.

16. چگونه لباس هایمان در تمام طول روز بوی خوبی بدهد.

اگر تابحال از خانواده یا دوستان خود لباس قرض گرفته اید ممکن است متوجه شده باشید که هر فردی بوی منحصر به فرد خود را دارد. برخی بوی طبیعی بدن خود را دارند و برخی بوی گل می دهند. بنابراین اگر می‌خواهید لباس‌هایتان همیشه بوی خوبی داشته باشند، چند نکته را باید امروز انجام دهید:

 1. سعی کنید از خوشبو کننده بر روی لباس استفاده کنید. درست مانند زیر بغل شما، لباس‌هایتان نیز عاشق خوشبوکننده‌های تازه هستند .
 2. اسطوخودوس یا انواع رایحه را در کمد لباس خود نگه دارید .
 1. توپ های پنبه ای اسپری شده یا دستمال کاغذی معطر را در کشوهای لباس خود نگه دارید. با این ترفند کوچک لباس های شما همیشه بوی خوش دارند.
 2. در حین شستن لباس ها 10-20 قطره اسانس به آن اضافه کنید. این کار باعث می شود پس از شستن و خشک کردن. لباس هایتان بوی خوب بدهد.

17. چگونه نفس خود را در تمام طول روز خوشبو کنید

 اگر با عطر حمام کرده اید اما بوی بد دهانتان آزار دهنده باشد. در همان لحظه ای که دهانتان را باز می کنید، تمام تلاش شما از بین می رود. بنابراین در اینجا نحوه خلاص شدن از بوی بد دهان و حفظ شادابی دهان شما آورده شده است.

 1. دندان های خود را دو بار در روز مسواک بزنید. بسیار رایج و در عین حال بسیار موثر. همچنین، مطمئن شوید که سطح زبان را تمیز کنید (مهمتر است) زیرا برای باکتری هایی که باعث ایجاد بو می شوند توصیه می شود.
 2. بعد از خوردن غذاهایی که باعث ایجاد بو می شوند، دندان های خود را مسواک بزنید. این ممکن است کمی دشوار به نظر برسد، اما در صورت امکان باید سعی کنید بعد از خوردن سیر، پیاز و…، دندان های خود را یک بار مسواک بزنید.
 3. با نوشیدن آب کافی از خشک نگه داشتن دهان خودداری کنید. نه آبمیوه، قهوه،دلستر یا نوشابه.هیچکدام اینها به اندازه آب موثر نیستند.
 4. برگ های تازه نعناع را بجوید یا به نوشیدنی های خود اضافه کنید. از آنجایی که نعناء دهان و بدن شما را سرشار از طراوت می کنند، جویدن نعناع راهی عالی برای ایجاد بوی خوب نفس در طول روز است.
 5. همیشه آدامس نعنایی دم دست داشته باشید. این یک آیتم ضروری در کیف دانشگاه / محل کار / مهمانی شما است. و، همیشه برای برخی اقدامات سریع و ناگهانی یک امتیاز مثبت است.

18. حمام خوبی داشته باشید.

حمام کردن با صابون معطر یا شستشوی بدن فقط برای روزهایی که نمی خواهید از عطر استفاده کنید کافی است. همچنین به نقاطی که بیشتر عرق می کنند بیشتر رسیدگی کنید و آنها را نسبت به بقیه قسمت ها در اولویت قرار دهید. این بخش ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اندام تناسلی

زیر بغل

پشت زانو

حتی پاها و غیره

بهتر است بعد از حمام کردن روی پوست مرطوب و تمیز خود از بادی اسپلش استفاده نمایید ، تا بوی خوب بدن شما ماندگاری بیشتری داشته باشد.

در زیر نمونه های از این محصول را با تخفیف قرار داده ایم.

19. محصولات معطر را با عطرهای طبیعی جایگزین کنید

بسیاری از محصولات معطر وجود دارد که می توانید برای احساس تازگی و بجای عطر قوی از آنها استفاده کنید مانند لوسیون ها، شوینده های صورت، شستشوی بدن، ماسک های مو، دئودورانت ها، ضد آفتاب ها و غیره.

امیدواریم توانسته باشیم شما عزیزان را در رابطه با راه های رسیدن به بوی خوش راهنمایی کرده باشیم.

لطفا نظرات ارزشمند خود را در پایین همین مطلب برای ما ارسال نمایید.

مجله اینترنتی افق برتر

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.