آرایشی،بهداشتی و سلامت, لوازم آرایشی

آرایش مو با چی پاک کنم

تصور کنید که به تازگی یک شب را با دوستان خود گذرانده اید و در نهایت به خانه برگشته اید. چگونه برای خواب آماده می شوید؟ احتمالاً سنجاق‌ها را از موهایتان بیرون می‌آورید و دندان‌هایتان را مسواک می‌زنید، و شاید دهان خود را با کمی دهانشویه بشویید تا مطمئن شوید از شر باکتری های موجود خلاص شده اید. ولی در مورد پاک کردن آرایش خود چه فکری دارید؟

اما در مورد آرایش خود چه می کنید؟

اگر شما هم مثل اکثر خانم ها هستید، احتمالا دستمال مرطوب آرایشی بردارید و پایه آینه بروید. پس از استفاده از دستمال مرطوب، احتمالاً احساس می کنید که بیشتر آرایش خود را – اگر نه همه – از دست داده اید. آن لکه های رنگارنگ روی دستمال مرطوب گواه آن است.

چیزی که ممکن است متوجه نباشید این است که استفاده منظم از دستمال‌های آرایشی ممکن است بیشتر از اینکه مفید باشد به پوست شما آسیب برساند.

البته استفاده از دستمال مرطوب آرایشی بهتر از خوابیدن با صورت آرایش شده است، اما بزودی متوجه این روش اشتباه پاک کردن آرایش خواهید شد.

ما راه های درست و غلط پاک کردن آرایش را در زیر توضیح داده ایم تا به شما کمک کنیم پوست خود را شفاف و سالم نگه دارید. پس در ادامه با مجله افق برتر همراه باشید.

چرا پاک کردن آرایش در شب مهم است؟

شما بدون شک برخی از آن شب‌ها را گذرانده‌اید که خیلی خسته شده‌اید و حتی نمی‌توانید به شستن صورتتان فکر کنید. در رختخواب به خواب رفته و صبح از خواب بیدار می شوید و یک کپی رنگی از ظاهر دیشب را می بینید که روی روبالشی خود نقش بسته است.!

چیزی که ممکن است متوجه نشوید این است که خوابیدن با آرایش روی چیزی بیش از روبالشی شما تأثیر می گذارد – همچنین می تواند روی پوست شما نیز تأثیر بگذارد.

در اینجا 5 دلیل مهم برای پاک کردن آرایش در شب آورده شده است:

1. می تواند باعث شود پوست شما در صبح کدر به نظر برسد.

همان آرایشی که شب قبل به شما کمک کرد این خطوط و چین و چروک‌های ظریف را پنهان کنید، می‌تواند یک شبه تثبیت شود و صبح‌ها پوست شما را کدر و خشک نشان دهد. در واقع می تواند شما را پیرتر نشان دهد.

2.می تواند خطر بروز جوش را افزایش دهد.

روغن طبیعی در پوست شما به عنوان یک لایه محافظ عمل می کند که رطوبت را تثبیت می کند. اگر آرایش را بگذارید یک شب روی پوست بماند، این دو می‌توانند با هم ترکیب شوند تا منافذ را مسدود کنند که خطر جوش را افزایش می‌دهد.

3.می تواند با محصولات ضد پیری شبانه شما مقابله کند.

اگر یک محصول ضد پیری شبانه دارید، وآن را روی آرایش خود بمالید، به جای پاکسازی، می توانید تلاش های خود را بیهوده کنید. محصولات ضد پیری ارزان نیستند.بنابراین مطمئن شوید که ارزش پول خود را با تمیز کردن صورت خود قبل از استفاده آن در شب حفظ نموده اید.

4.می تواند منافذ شما را مسدود کند و آنها را بزرگتر و قابل مشاهده تر کند.

دکتر دیوید اورنترایچ، متخصص پوست، در گفتگو با یک مجله خبری می گوید: آرایش می‌تواند یک شبه در منافذ فرو رود ، آن‌ها را مسدود و باعث بروز انواع جوش و به خطر انداختن سلامت پوست گردد.پس پاکسازی کامل آرایش و پاکسازی کامل شبانه، کلید داشتن پوستی سالم و شاد در صبح است.

5.می تواند پوست شما را کم آب کند و تعادل چربی را از بین ببرد.

پوست شما بزرگترین عضو بدن شماست و برای سالم ماندن نیاز به تنفس دارد. پوشاندن آن در طول شب در آرایش می تواند تعادل چربی و آب را در پوست شما از بین ببرد.

پاک کردن آرایش یک چیز است و تمیز کردن پوست یک چیز دیگر. بسته به نوع پاک کننده ای که استفاده می کنید، گاهی اوقات می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. اما نباید تصور کنید که یک پاک کننده آرایش پوست شما را کاملا پاک می کند.

4 اشتباه مهم در پاک کردن آرایش

پاک کردن آرایش یک کار ساده به نظر می رسد، اما چیزهای بیشتری از آنچه ممکن است تصور کنید وجود دارد. در واقع، ممکن است برخی از این اشتباهات پاکسازی آرایش را مرتکب شده باشید و باعث به خطر انداختن سلامت پوست خود شوید.

اشتباه شماره 1: پاک نشدن بعد از استفاده از دستمال مرطوب پاک کننده آرایش

دستمال های پاک کننده آرایش کافی نیست. آنها ابزاری عالی برای پاک کردن آرایش از روی سطح پوست شما هستند، اما برای بقایای انباشته شده در منافذ شما کار زیادی نمی کند. به علاوه، اگر از دستمال‌های پاک‌کننده آرایش مبتنی بر روغن استفاده می‌کنید، می‌توانید روغن اضافی را به پوست خود اضافه کنید که ممکن است خطر جوش را افزایش دهد. اگر می خواهید از دستمال مرطوب پاک کننده آرایش استفاده کنید، آن را با یک پاکسازی سریع انجام دهید.

اشتباه شماره 2: فراموش کرده اید ابتدا موهای خود را عقب بکشید

عقب بردن موها قبل از شستن صورت فقط به خاطر دور نگه داشتن آن از صورت نیست. با کشیدن موهایتان به عقب قبل از تمیز کردن، پوست اطراف خط رویش مو را در معرض دید قرار می دهید، جایی که بقایای آرایش تمایل به جمع شدن دارد. صورت خود را تا خط رویش مو بشویید تا کاملاً پاکسازی شود که ظاهر و شادابی پوست شما را به ارمغان می آورد.

اشتباه شماره 3: حذف دوباره پاکسازی

حتی اگر احساس می کنید که پاک کننده آرایش از پوست شما مراقبت می کند، باز هم ممکن است ناخالصی هایی باقی بماند. کلید پاک کردن کامل آرایش و پاکسازی پوست تمیز کردن دوباره است. با یک بار دیگر شستشوی صورت خود برای پاک کردن آرایش اقدام نمایید ، تا پوست خود را تمیز و پاک کنید.

در خلال پاکسازی دوم، حتما پوست خود را نیز ماساژ دهید تا گردش خون را برای داشتن پوستی سالم و درخشان تقویت کنید.

اشتباه شماره 4: به جای آغشته کردن یا خیساندن مالش دهید

گاهی اوقات لازم است کمی برای پاک کردن آرایش خود تلاش کنید، اما از تمیز کردن بیش از حد پوست خود اجتناب کنید – به خصوص در مناطق ظریف پوست مانند اطراف چشم. برای تمیز کردن آرایش چشم  یک پد پنبه ای را به پاک کننده آرایش آغشته کنید و آن را به مدت ده ثانیه یا بیشتر روی چشم خود نگه دارید، قبل از اینکه به آرامی آن را بمالید و یا پاک کنید.بهتر است برای  تمیز کردن با محصول پاک‌کننده آرایش،با پد مخصوص به پوست خود آرام ضربه بزنید تا به پوستتان آسیب نرسانید.

نکته مهم دیگری که هنگام پاک کردن آرایش باید در نظر داشته باشید این است که وقت خود را صرف کنید. اگرچه ممکن است به نظر برسد که یک اسکراب سریع بهترین راه برای انجام کار است، اما بهتر است به محصول پاک کننده آرایش خود اجازه دهید کارخود را انجام دهد. اصطکاک می تواند به پوست ظریف آسیب رسانده و باعث سوزش شود.

روش صحیح پاک کردن آرایش برای داشتن پوستی سالم

استفاده از آب میسلار

آب مایه زندگی است، و همچنین راز پاک کردن آرایش وآلودگی، همچنین پاکسازی چربی روی پوست است. ما در مورد آب میسلارصحبت می کنیم. میسلار واتر نه تنها راهی سریع و آسان برای پاک کردن آرایش و آلودگی است، بلکه برای پوست شما ملایم است و برای انواع پوست مناسب است.

اگرچه در چند سال گذشته فقط در ایالات متحده مرسوم شده بوده است، میسلار واتر برای دهه ها راز مراقبت از پوست پاریسی ها بوده است. آب میسلار متشکل از هزاران میسل ریز (مولکول روغن) معلق در آب است که به عنوان یک آهنربا عمل می کند تا چربی، کثیفی و آرایش را از پوست شما دور کند.

نحوه استفاده از میسلار

برای استفاده از آب میسلار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن را با یک پد پنبه ای را آغشته کنید وبا آن صورت خود را پاک کنید – بدون نیاز به شستشو و آبکشی!

اگر به دنبال راهی سریع و آسان برای پاک کردن آرایش سرسخت هستید، میسلار واتر بهترین راه است، اما گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که ارزش در نظر گرفتن دارد. در اینجا چند نکته ساده دیگر برای پاک کردن آرایش وجود دارد تا پوست شما درخشان شود:

ابتدا رژ لب خود را پاک کنید. همه یک رژ لب قرمز پررنگ را دوست دارند – به جز زمانی که به تمام صورت شما آغشته شده باشد. برای جلوگیری از این فاجعه، حذف رژ لب را اولین قدم در برنامه خواب خود قرار دهید. یک پد پنبه ای را در آب میسلار یا روغن پاک کننده آغشته کنید و به آرامی روی لب های خود بکشید.

در اطراف چشمان خود بسیار ملایم باشید. کشیدن پوست اطراف چشم می تواند منجر به تحریک شود و ممکن است ظاهر چین و چروک را افزایش دهد. به جای پاک کردن آرایش چشم، یک پد پنبه‌ای را در آب میسلار یا پاک‌کننده آرایش آغشته کنید و چند ثانیه روی چشم‌های خود قرار دهید و سپس به آرامی روی آرایش بمالید.

استفاده از روغن

چند قطره روغن پاک کننده بمالید. روغن تمایل به جذب چربی دارد، بنابراین استفاده از روغن پاک‌کننده روی پوست می‌تواند به بلند کردن آرایش سرسخت (مانند آرایش چشم سنگین) کمک کند و در عین حال پوست شما را تغذیه کرده و رطوبت طبیعی آن را دوباره تامین کند. به سادگی چند قطره روغن پاک کننده را روی یک پد پنبه ای بمالید و در صورت نیاز آن را به آرامی روی پوست خود بمالید.

استفاده از بخار آب

 بخار آب منافذ شما را باز می کند و باعث می شود که پاک کننده شما به عمق پوست نفوذ کند و مواد آرایشی و مواد زاید را از بین ببرد. سینک خود را با آب داغ پر کنید و صورت خود را برای یک یا دو دقیقه روی آن نگه دارید. همچنین می‌توانید یک دستمال را در آب داغ خیس کنید، سپس آن را فشار دهید و روی صورت خود بپوشانید تا منافذ باز شود.

استفاده از تونر

بعد از پاکسازی پوست از تونر استفاده کنید. تونر معمولاً برای حالت دادن به پوست و از بین بردن چربی اضافی پس از پاکسازی استفاده می شود. همچنین می تواند به پاکسازی روتین شما کمک کند و به حذف ناخالصی هایی که ممکن است پس از شستن صورتتان باقی بمانند کمک کند. به سادگی یک پد پنبه ای را آغشته کنید و قبل از مرطوب کردن، آن را به آرامی روی پوست خود بمالید.

استفاده از مرطوب کننده ها

هنگامی که تمام آرایش خود را پاک کردید، استفاده از مرطوب کننده شبانه برای کمک به تامین رطوبت طبیعی پوست و محافظت از پوست در طول شب بسیار مهم است. بلافاصله پس از پاکسازی نهایی، در حالی که پوست شما هنوز مرطوب است، مرطوب کننده را بمالید – این به حفظ رطوبت کمک می کند. برای حداکثر آبرسانی در شب به سراغ مرطوب کننده های مبتنی بر آب و حاوی آلوئه ورا یا اسید هیالورونیک بروید.

2 نظر در “آرایش مو با چی پاک کنم

  1. نگار گفت:

    خیلی عالی و کاربردی بود .ممنون

    1. ofoghebartar گفت:

      با سپاس از شما بابت مطالعه این مطلب🌹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.